15 Ekim 2017 Pazar günü VELİEFENDİ Hipodromu’nda bir diğer önemli yarış TJK eski başkanlarından merhum ZÜHTÜ ERİŞEN anısına düzenlenen koşu olmuştur… 1600 metrelik çim pistte gerçekleştirilen ZÜHTÜ ERİŞEN KOŞUSU‘nun (Açık-G3/D) galibi, FLASHING GIRL oldu. Yakup ELĞAÇ‘ın sahibi olduğu FLASHING GIRL (Luxor – Umutlu / Strike The Gold) isimli safkan jokeyi Ahmet ÇELİK idaresinde günün bu önemli mücadelesinden birincilik ile ayrılmayı başarmıştır.

Bu koşuyu geçtiğimiz yıl MANDARİN isimli kısrak kazanarak, pistten ayrılmıştı. 2017 yılında ise FLASHING GIRL zaferle ayrıldı.

130.000 TL birincilik ikramiyesi olan bu yarışta, ikinciliği, Selim Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren MISS HELIN (Bin Ajwaad – Golden Victory / Acclamation) elde ederken, bu iki tayın hemen arkasında yer alan HARD GOLD (Luxor – Celeste / Vettori) Furkan Yüksel ile üçüncü, Mustafa Çiçek ile Zühtü Erişen Koşusu’nda start alan YAĞMURUN FISILTISI (Scream to Scream – Velo Breeze / Velociraptor)ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

FLASHING GIRL için koşunun bitiriş derecesi 1.36.00 olarak kayıtlara geçerken, farklar Baş – 2,5 Boy – 1 Boy şeklinde oluştu.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi Yakup Elğaç’a kupasını, Lütfü Abay verdi. Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Genel Sayman M. Ercan Emre, TJK Asli Üyesi Sadettin Sükan, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile davetliler de katıldı.

ZÜHTÜ ERİŞEN

Zühtü Erişen, 1916 yılında Sivas’ta doğdu. 1956 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi olan Erişen, 1975 yılında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı yaptı.

Hara kurup yetiştiricilikle de uğraşmış olan Erişen, yetiştirdiği değerli safkanlar ile 1955 yılında La Karoika Başbakanlık, Toison d’or 1957 Başbakanlık, 1958–1959 Türkiye Jokey Kulübü, 1959 Cumhurbaşkanlığı, Flaying Star 1961 Çaldıran, 1962 Gazi Koşusu, Gülay 1970 Dişi Tay Deneme ve Kısrak Koşusu Kupalarını ekürisi ile kazanmıştır.
1983 yılında vefat eden Zühtü Erişen’i anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.