YÜRÜYEN KÖŞK KOŞUSU’NDA ZAFER CORCOVADO’NUN OLDU

Atatürk’ün ağaç sevgisi ve çevre bilincinin bir sembolü niteliğindeki Yürüyen Köşk’ü, Yalova’nın markası yapmak ve ulusal platformlarda tanıtmak amacıyla başlattığı girişime destek veren Kulübümüz, Yürüyen Köşk Koşusu’nun üçüncüsü, 11 Kasım 2018 Pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilmiştir. 8 Ağustos 1930 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı doğrultusunda, çınar ağacının dallarına zarar vermemek için 4 metre 80 santim doğuya kaydırılan köşkün adı Yürüyen Köşk olarak anılmaya başlanmıştır.

YÜRÜYEN KÖŞK KOŞUSU‘nda (KISA VADE-24/S), V. İbrahim ARACI‘nın sahibi olduğu CORCOVADO (Toruc Macto – Tonnante / Hernando), binicisi Gökhan KOCAKAYA ile fotoyu önde geçmeyi başardı. 

2000 metrelik kum pistte izlediğimiz yarışta; İkinciliği, KINGOF ROCK (Derviş Ağa – Number Stone / Mujdahit) elde ederken, VANCOUVER (George Vancouver – Kilfarasy / Galileo) üçüncü, FARİLYALI(Dai Jin – Lady Wolf / Wolf) isimli safkan da tabelayı tamamladı.

90.000 TL birincilik ikramiyesi olan yarışta CORCOVADO için bitiriş derecesi, 2.02.89 olurken, farklar 1 Boy – 1,5 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Pınar Aracı Baş’a kupasını ve Yürüyen Köşk minyatürünü, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman verdi.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.