12 Kasım 2017 Pazar gününün bir diğer önemli mücadelesi YÜRÜYEN KÖŞK KOŞUSU’nu ise CURTARALO isimli safkan kazandı.

12 Kasım Pazar günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’nda 2000 metrelik kum pistte izlediğimiz YÜRÜYEN KÖŞK KOŞUSU’nu (KV-24/S), Kemal KURT‘un sahibi olduğu CURTARALO (Kurtiniadis – Primadonna / Halling) isimli safkan, jokeyi Özcan YILDIRIM idaresinde kazanmayı başardı.

75.000 TL birincilik ikramiyesi olan Yürüyen Köşk Koşusu‘nda ikinciliği, SERHUNCAN (Mountain Cat – Fincan / Devir) elde ederken, iç kulvardan yaptığı atakları ile RYAN AREL (Goldat – Flying Guitar / Johny Guitar) üçüncü, MY BILLIONAIRE (Victory Gallop – Vaselina / Giant’s Causeway) isimli safkan ise tabelayı tamamladı.

Kazanan CURTARALO için koşunun bitiriş derecesi  2.04.14 olurken, farklar 5 Boy – 1 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Z. Ahsen Kurum’a kupasını ve Yürüyen Köşk maketini, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman verdi.

Safkanın antrenörü Yılmaz Kahraman’a plaketini ve Yürüyen Köşk maketini, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt verirken, koşuyu kazanan atın jokeyi Özcan Yıldırım ise plaketini Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’den aldı.

Törende ayrıca günün anısına, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün’e Yürüyen Köşk maketi hediye etti.

Bugün müze olarak kullanılan ve büyük ilgi gören Yürüyen Köşk, Atatürk tarafından Millet Çiftliği’nde 1929 yılında yaptırıldı. Köşkün yapımından bir yıl sonra bahçıvanlar, çınar ağacının dalı köşkün çatısına yaslanınca kesmek için Atatürk’ten izin istediler ancak Atatürk izin vermeyerek köşkün kaydırılması için talimat verdi. 8 Ağustos 1930’da temeline döşenen raylar ile yaklaşık 5 metre kaydırılan; dikdörtgen planlı, iki katlı, yarı kagir yapı o günden sonra “Yürüyen Köşk” adıyla anılmaya başlandı. Atatürk’ün çevreye verdiği önemi gösteren önemli örneklerden biri olan yapı, Yalova’nın en önemli sembolüdür. Müzede Atatürk’e ait dönemin üslup anlayışını yansıtan çok sayıda özel eşyanın yanı sıra “Asker Ressamlar” kuşağıda anılan Halil Paşa ve İtalyan ressam Faust Zonaro’ya ait iki tablo da bulunmaktadır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.