Loading...

YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU’NU TEK ZULUT KAZANDI

YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU’NU TEK ZULUT KAZANDI

11 ŞUBAT 2017 CUMARTESİ GÜNÜ ADANA YEŞİLOBA HİPODROMU’NDA DÜZENLENEN GECENİN KUPALI YARIŞI “YÜREĞİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU” KAZANANI TEK ZULUT İSİMLİ SAFKAN OLDU.

11 Şubat Cumartesi gecesi ekranlara gelen YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU‘nda; Halit DAĞTEKİN‘in sahibi olduğu TEK ZULUT (Tekelioğlu – Nazey / Kayhanbey) isimli safkan, jokeyi Müslüm ÇELİK ile birinciliğe uzanmayı başardı…

1400 mt.’lik kum pistte ekranlara gelen ve birincilik ikramiyesi 46.000 TL olan koşuyu TEK ZULUT kazanırken, BİLDENHAN ikinci, ŞAFAK VAKTİ üçüncü ve KAÇAR FEVZİ dördüncülük ile yarıştan ayrıldılar…

2016 yılında da bu önemli koşunun kupasını müzesine götürmeyi başaran TEK ZULUT, elde ettiği bu koşu galibiyetiyle kariyerinin 21. birinciliğine uzandı.

Kazanan TEK ZULUT için koşunun bitiriş derecesi 1.36.58 olurken, koşuda farklar 1,5 Boy – 1 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Bekir Özdiker’e kupasını Yüreğir Belediyesi Başkan Yardımcısı Feridun Sarı verirken, Feridun Sarı ayrıca safkanın sahibi Halit Dağtekin’e de bir buket çiçek verdi. Törene, Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır da katıldı.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.