YILDIZ SARAYI KOŞUSU’NU ULUER KAZANDI

4 MART 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA DÜZENLENEN “YILDIZ SARAYI KOŞUSU” KAZANANI “ULUER” İSİMLİ SAFKAN OLDU.

4 Mart 2017 Cumartesi günü İstanbul yarışlarında ekranlara gelen günün önemli mücadelesi olan YILDIZ SARAYI KOŞUSU‘nu (AÇIK A-3), Erdoğan ŞENOCAKLI‘nın sahibi olduğu ULUER (Saruhanağa – Malıbu Girl / Monarch Ah) isimli safkan, jokeyi Özcan YILDIRIM ile kazanmayı başardı.

1500 mt.’lik kum pistte yapılan mücadelede; ULUER 1.40.37’lik bitiriş derecesiyle kazandığı; ikinciliği, Selim Kaya idaresindeki AZMİ REİS (İbocan – Ebrar / Halid) elde ederken, Uğur Polat ile bu önemli koşuya katılan TANATAR (Serdarhan – Nevra Kız / Haberbatur) üçüncü, son atakları ile kır safkan MERİH (Bilgin – Necme 38 / Rüzgar 30) ise Halis Karataş ile tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Koşuda farklar ise 4 Boy – 1 Boy – 1 Boy şeklinde oluştu.

Yaklaşık 5 aylık bir aranın ardından katıldığı bu önemli koşuyu lehine çevirmeyi başaran ULUER, elde ettiği Yıldız Sarayı Koşusu galibiyetiyle, kariyerinin 9 birinciliğine uzandı. Başarılı safkan son olarak, 14 Ağustos 2016 tarihinde, yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Nedim Ökmen Koşusu’nu (G3) Selim Kaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!