4 MART 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA DÜZENLENEN “YILDIZ SARAYI KOŞUSU” KAZANANI “ULUER” İSİMLİ SAFKAN OLDU.

4 Mart 2017 Cumartesi günü İstanbul yarışlarında ekranlara gelen günün önemli mücadelesi olan YILDIZ SARAYI KOŞUSU‘nu (AÇIK A-3), Erdoğan ŞENOCAKLI‘nın sahibi olduğu ULUER (Saruhanağa – Malıbu Girl / Monarch Ah) isimli safkan, jokeyi Özcan YILDIRIM ile kazanmayı başardı.

1500 mt.’lik kum pistte yapılan mücadelede; ULUER 1.40.37’lik bitiriş derecesiyle kazandığı; ikinciliği, Selim Kaya idaresindeki AZMİ REİS (İbocan – Ebrar / Halid) elde ederken, Uğur Polat ile bu önemli koşuya katılan TANATAR (Serdarhan – Nevra Kız / Haberbatur) üçüncü, son atakları ile kır safkan MERİH (Bilgin – Necme 38 / Rüzgar 30) ise Halis Karataş ile tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Koşuda farklar ise 4 Boy – 1 Boy – 1 Boy şeklinde oluştu.

Yaklaşık 5 aylık bir aranın ardından katıldığı bu önemli koşuyu lehine çevirmeyi başaran ULUER, elde ettiği Yıldız Sarayı Koşusu galibiyetiyle, kariyerinin 9 birinciliğine uzandı. Başarılı safkan son olarak, 14 Ağustos 2016 tarihinde, yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Nedim Ökmen Koşusu’nu (G3) Selim Kaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.