Loading...

YASİN MİLLİ KOŞUSU’NU HASANŞAH KAZANDI

9 NİSAN 2017 ADANA’DA GÜNÜN BİR DİĞER KUPALI MÜCADELESİ OLAN “YASİN MİLLİ KOŞUSU” KAZANANI “HASANŞAH” İSİMLİ SAFKAN OLDU

9 Nisan 2017 Pazar gecesi ekranlara gelen bir diğer önemli mücadele YASİN MİLLİ KOŞUSU (KV-7/DHÖW) oldu. 1900 mt.’lik kum pistte yapılan 51.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuyu, Mahmut ÇADIRCI‘nın sahibi olduğu HASANŞAH (Caş – All Most / Wiking), jokeyi Uğur POLAT ile rakiplerini geride bırakarak kazanmayı başardı. 

Kazanan HASANŞAH için koşunun bitiriş derecesi 2.16.62 olurken, farklar Baş – 3 Boy – Uzak şeklinde sonuçlandı.

Tabelanın diğer basamaklarını; KATI SEMİH (Gobakbey – Katıcano / Dinçerbey) ikinci olarak tamamlarken, DERHADIR (Şövalye – Nenehatun / Bodrum) üçüncü, İMPARATOR (Anadolu Ateşi – Suruç Yıldızı) isimli safkan ise dördüncü olarak tamamladı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Mahmut Çadırcı’ya kupasını, TJK Asli Üyesi Halid Milli verdi.

TJK Asli Üyesi Mehmet Milli ise, safkanın sahibi Mahmut Çadırcı’ya, jokeyi Uğur Polat’a ve günün anısına Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci’ye bir buket çiçek verdi.

Törene, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucak, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, Kulübümüz Eski Başkanı ve YKK Üyesi Behçet Homurlu, TJK Asli Üyesi Nusret Balkaroğlu, Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır ile davetliler de katıldı.

YASİN MİLLİ

Adana doğumlu olan Yasin Milli, çiftçilikle uğraşmaktaydı. Çukurova Bölgesi’nin atçı ve yetiştiricilerinden biri olan Milli, güreş ile de özel olarak ilgilenmekteydi. Kendisini, anısına düzenlenen koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.