YALOVA KOŞUSU’NU CANKARDEŞLER KAZANDI

24 NİSAN 2017 BURSA OSMANGAZİ HİPODROMU’NDA DÜZENLENEN “YALOVA KOŞUSU” KAZANANI YİNE “CANKARDEŞLER” İSİMLİ SAFKAN OLDU

24 Nisan 2017 Pazartesi günü BURSA yarışlarındaki, günün önemli mücadelesi olan YALOVA KOŞUSU‘nu (Açık – A3 / DHÖ), Muzaffer CAN‘ın sahibi olduğu CANKARDEŞLER (Yalaz – Bedel 2 / Tunca) isimli safkan, jokeyi Selim KAYA idaresinde birinciliğe uzandı.

2 yıl aradan sonra Bursa’lı yarışseverlerle buluşan ve Bursa’da start aldığı 10.’uncu koşusunda da geçilmeyen CANKARDEŞLER, aynı zamanda 2017 yılında da geçilmezliğini sürdürerek 42. startından 33. birinciliğini çıkarmayı başardı.

6 safkan Arap atının katıldığı koşuda, Serkan Yıldızhan’ın sahibi  olduğu koşuya Halis Karataş ile katılan YILMABAŞAR (Tamerinoğlu-Seyyare 55/Taşkent) ikinciliği elde ederken, Salih Yıldız’in koşuda Sadettin Boyraz ile start alan   BİLDENHAN (Ateştopu-Neşe/Tulyad) isimli safkanı üçüncü olurken, M. Selim Güleşen’in sahibi olduğu ve Deniz Yıldız idaresindeki ŞAHPAZLI (Yaşarcık-Hanedan/Halis) da tabelayı tamamlayan isim oldu.

Birincilik ikramiyesi 97.000 TL olan koşunun farkları ise 1,5 Boy – 4,5 Boy – 2,5 Boy şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Muzaffer Can’a plaketini, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman verdi. Ayrıca, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel kazanan atın sahibine Yürüyen Köşk Maketi hediye etti.

Şeref Tribünü’nde düzenlenen törene, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş ve Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Erdem ile Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de katıldı.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!