WILLIAM GIRAUD KOŞUSU'NU GÜRSOYHAN KAZANDI

8 Ocak 2017 Pazar günü ekranlara gelen İZMİR yarışlarında günün önemli koşusu olan "WILLIAM GIRAUD KOŞUSU" (AÇIK A-3) ile 3 Yaşlı İngiliz safkanların birincilik için piste çıkmıştı… Koşuyu kazanan isim, Ersin ÖZBELGE'nin sahibi olduğu "GÜRSOYHAN" (Lion Heart – Jamaica Affair / Black Tie Affair) isimli safkan jokeyi Barış KURDU ile kazanmayı başardı.

25 Aralık 2016 Pazar günü kazandığı "PİRİ REİS KOŞUSU" ile iyi bir performans sergilemiş olan GÜRSOYHAN isimli safkan, bugün İZMİR'de WILLIAM GIRAUD Koşusunda yine affetmedi… Jokeyi değişen GÜRSOYHAN bu defa biraz zorlanmış olsa da yine de birinciliği rakibinin boyun farkı ile kazanarak pistten ayrıldı.

Koşuda tabela sıralaması ise; M. ÇİÇEK ile UTKUNBABA ikinci, M. GÜNDÜZELİ ile SİVEREK DİYARI üçüncü ve İ. SOYAD ile yarışa katılan PEPITO koşudan dördüncü olarak ayrılmıştır.

9. startında 4. birinciliğine ulaşan GÜRSOYHAN için koşunun bitiriş derecesi 1.41.54 olurken, farklar  Boyun – Uzak – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı. 

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Ersan Özbelge'ye kupasını, Brian Giraud verdi.

Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler ile İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren ile davetliler de katıldı.

 

WILLIAM GIRAUD

William Giraud, 1903 yılında İzmir’de doğmuştur. Türkiye Jokey Kulübü’nün 1951 yılında asli üyesi seçilerek, ülkemizde safkan İngiliz atı yetiştiriciliğinin gelişmesinde büyük katkılar sağlamıştır. Giraud ekürisi, 7 kez Gazi Koşusu’nu ve ilk kez düzenlenen Başbakanlık Kupası Koşusu’nu kazanarak büyük başarılara imza atmıştır.

İzmir Şirinyer Hipodromu’nun yanı başında kurmuş olduğu Cennet Harası’nda hem Türk yarış ve yetiştiriciliğinde büyük gelişmelere neden olan atlar yetiştirmiş hem de zamanının yarış programlarına renk getirmiştir. Bugün o haranın yerinde TJK’nın ahır kompleksi yer almaktadır.

2 Şubat 1980 tarihinde vefat eden asli üyemizi anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.