21 NİSAN 2017 CUMA GÜNÜ İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDAKİ GÜNÜN İKİNCİ ÖNEMLİ MÜCADELESİ OLAN “VURAL C. ÇAKIM KOŞUSU” KAZANANI “BARBEL” OLDU 

21 Nisan 2017 Cuma gününün bir diğer önemli yarışı olarak ekranlara gelen VURAL C. ÇAKIM KOŞUSU’nu (KV 8/S), Mehmet KARAKEÇİ’nin sahibi olduğu BARBEL (Kaneko – Hayriye / RIVER SPECIAL) isimli safkan, jokeyi Mehmet AKYAVUZ ile kazanmayı başardı. 

Bugün 16. startını gerçekleştiren safkan sergilediği performansıyla kariyerindeki 6. birinciliğini elde etti.

3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus olarak düzenlenen kum (sentetik) pistteki 1500 metre mesafeli koşuyu, KING OF ROCK (Derviş Ağa – Number Stone / MUJTAHID) ikinci, ALTIN AKAR (Luxor – Luçe / BACHELOR PARTY) üçüncü, ASLAN KOÇUM (Pressing – Silva / KARELİN) isimli safkan da dördüncü olarak koşuyu tamamladılar. Koşunun birincilik ikramiyesi 75.000 TL olurken farklar 3,5 boy – 1 boy – 4 boy şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan safkanın sahibi adına Baver Fahrioğlu’na kupayı Can Atakol verdi. Kupa törenine, Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyeleri Yaman Zingal, Bora Atakol ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

VURAL C. ÇAKIM

18 Haziran 1931 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden naklini aldırıp, Paris Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı Ecole Dentaire de Paris’e kaydoldu. 1957 yılında Chirurgien Dentiste olarak mezun oldu. Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Institut de Medecine Dentaire’de paradontoloji dalında ihtisas yaptı. Askerlik görevinden sonra serbest diş hekimi olarak çalıştı. 1978 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi oldu. 1973 yılında at sahibi olarak başladığı atçılığa, 1978 yılında kurduğu harada yaptığı yetiştiricilikle devam etti.

Vural C. Çakım, 1980 yılında Levano isimli kısrakla Gazi Koşusu’nun Şampiyonu oldu. Sahibi olduğu başta Johny Guitar olmak üzere Klubnika, Mummys Love ve Fiorito isimli safkanlarıyla birçok kupalı koşuyu kazandı. 2012 yılında kaybettiğimiz Çakım’ı bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.