VALA SİDAR KOŞUSU’NDA EZOP KAHRAMANI KAZANAN İSİM OLDU

17 Eylül 2017 Pazar günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’nda gerçekleştirilen günün ilk önemli mücadelesi VALA SİDAR KOŞUSU’nda (KV-6) , Gülnur GÜLERCE’nin sahibi olduğu EZOP KAHRAMANI (Archarcharch – Saga / First Samurai) isimli safkan jokeyi Sadettin BOYRAZ idaresinde birinciliğe uzanmayı başardı.

2200 metrelik kum pistte yapılan ve 53.000 TL birincilik ikramiyesi olan 6 erkek atın start aldığı koşunun ikinciliğini, CASH IN (Red Bishop – The De Chine / Kendor) elde ederken, CURTARALO (Kurtiniadis – Primadonna / Halling) üçüncü, kır safkan ARSEN LUPEN (Victory Gallop – La Bamboocha / King Of Kings) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan EZOP KAHRAMANI için koşunun bitiriş derecesi 2.19.55 olurken, farklar 1,5 Boy – 2,5 Boy – Burun şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına safkanın antrenörü İbrahim Bekiroğulları’na kupasını, Sidar ailesi adına At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı Reşat Köstem verdi.

Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile merhum Vala Sidar’ın oğlu Kaan Sidar da katıldı.

VÂLÂ SİDAR

1933 yılında Istanbul’da doğan at sahibi ve yetiştirici Vâlâ SİDAR’ ın centilmen binici olarak başlayan atçılık macerası son nefesini verdiği ana kadar kesintisiz sürmüştür. Başta 1976 yılı Hatay Koşusu galibi Yalel ve 1977 yılının en başarılı 2 yaşlı dişi İngiliz tayı Royal Dancer olmak üzere bir çok safkanla pistlerimizde sayısız birincilik kazanmış olan Vâlâ SİDAR, aynı zamanda başarılı bir yelkenci ve Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Üyesi’ydi.

2010 yılında kaybettiğimiz Vâlâ SİDAR’ı bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle andık.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!