11 Temmuz 2017 Salı günü Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda günün ilk önemli mücadelesi olan “TÜRKSOY KOŞUSU(KV-21) kazananı, Gökhan İNCE‘nin sahibi olduğu ve Gökhan YILDIZ ile start alan AYZA (Kaneko – Cat Walk / West By West) oldu. 

1200 mt.’lik çim pist üzerinde ekranlara gelen ve 53.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, SPEEDY GUNNER (Cuvee – Dartimillion / Robellino) elde ederken, HUNZACH DANCER (Perfect Storm – Sultaniye / River Special) üçüncü, son atakları ile KHOR KALBA (Okawango – Bimini Breeze / Danzig) isimli safkan ise tabelayı tamamladı.

Kazanan AYZA için koşunun bitiriş derecesi 1.10.44 olurken, farklar 1/2 Boy – 2 Boy – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

1993 yılında, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan , Kırgızistan, Özbekistan ve  Türkmenistan’ın Kültür Bakanlarının imzalamış olduğu anlaşma ile kurulmuş olan Türksoy’un misyonu, Türk Halklarının gönül birlikteliğini ve kardeşliğini güçlendirmek, ortak Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak ve dünyaya tanıtmaktır. Bu yıl ilk kez, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda düzenlenen Türksoy Koşusu’nu (KV-21) koşuya katılan tek kısrak olan, AYZA rakiplerini geride bırakarak birinciliğe uzanmayı başardı.

Yarış kariyerinin 7. birinciliğine Türksoy Koşusu’nu kazanarak ulaşan AYZAayrıca, Zeki Sertol Koşusu (KV-21) ve Edremit Koşusu (KV-7) galibidir.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Hikmet Kızılca’ya kupasını, Türksoy Genel Sekreteri Prof. Düsen Kaseinov verdi.

Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün, Türksoy Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.