TÜRK KALP VAKFI KOŞUSU’NU DUKE OF KENT KAZANDI

8 NİSAN 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN “TÜRK KALP VAKFI KOŞUSU” KAZANANI “DUKE OF KENT” İSİMLİ SAFKAN OLDU

8 Nisan 2017 Cumartesi gününün ikinci önemli mücadelesi olan TÜRK KALP VAKFI KOŞUSU‘nu (KV-22), Tuğrul MUTLU‘nun sahibi olduğu DUKE OF KENT (Victory Gallop – Kontessina / Common Grounds) isimli safkan, jokeyi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzanmayı başardı.

DUKE OF KENT ekürisi MY BILLIONAIRE ile katıldığı bu yarış sonrası kariyerinde 8. birinciliği kazanmayı başarmış oldu. En son HİKMET BİROL KOŞUSU’nu (KV-6) kazanan DUKE OF KENT bu defa TÜRK KALP VAKFI KOŞUSU’nu kazanma başarısı gösterdi.

1300 mt.’lik kum pistte izlediğimiz ve 51.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuyu, iç kulvarda yer alan safkanlardan YAĞIZINOĞLU (Okawango – Steel Girl / Shining Steel) ikinci olarak tamamlarken, BÜYÜK BEYAZ (Kurtiniadis – White Blood / Unaccounted For) üçüncü, LİRA LİRA (Luxor – Anka Kuşu / Mountain Cat) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan DUKE OF KENT için koşunun bitiriş derecesi 1.16.85 olurken, farklar 1/2 Boy – 2 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Tuğrul Mutlu’ya kupasını, Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven verdi.

Kupa törenine, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, TJK Asli Üyesi N. Arek Kuyumciyan, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile Türk Kalp Vakfı üyeleri de katıldı.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!