9 Temmuz 2017 Pazar günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’nda düzenlenen günün önemli mücadelesi olarak ekranlara gelen YAVUZ SULTAN SELİM KOŞUSU‘nda (Açık-G1), Kemal KURT‘un sahibi olduğu ve jokeyi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzanmayı başaran TOUCH THE WOLF (Kurtiniadis – Acoustic / Namid) isimli safkan oldu.

1500 mt.’lik kum pist üzerinde yapılan ve 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, kazanan TOUCH THE WOLF isimli safkanın ardında KREACHER (Dehere – Aces Dancing / Big Shuffle) Ahmet Çelik idaresinde elde ederken, sonlardaki etkili hücumları ile DAYIM BENIM (Lion Heart – St Clair Ridge / Indian Ridge) Gökhan Kocakaya ile üçüncü, iç kulvara yakın safkanlardan olan ve bu önemli mücadeleye Özcan Yıldırım ile katılan BIG BROWN (Unaccounted For – Prize Moment  / Pure Prize) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Halis Karataş, kariyerindeki 7. Yavuz Sultan Selim Koşusu galibiyetini TOUCH THE WOLF ile elde ederken, başarılı safkan 2017 yılı içerisinde start almış olduğu dördüncü  koşuyu da (Fikret Yüzatlı Koşusu (G3) – Vehbi Koç Koşusu (G3) – Haliç Koşusu (G1) – Yavuz Sultan Selim Koşusu (G1)) kazanmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl GOOD CURRY isimi safkanın kazandığı Yavuz Sultan Selim koşusunu, bu yıl kazanan TOUCH THE WOLF için koşunun bitiriş derecesi   1.30.48 olurken, farklar 1 Boy – 3,5 Boy – Boyun  şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi TJK Asli Üyesi Kemal Kurt’a kupasını, TJK Asli Üyesi Yavuz Sarıkaya verdi.

Safkanın antrenörü Atakan Şıvgın’a ve TOUCH THE WOLF isimli safkanın jokeyi Halis Karataş’a ise plaketlerini İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir verdi.

 

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.