TENDÜREK KOŞUSU’NDA KAZANAN İZ BIRAKAN OLDU

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi ile Van’ın Çaldıran ilçesi arasında bulunan, ülkemizin volkanik dağlarından Tendürek adına düzenlenen (Açık-A3) koşu 23 Mart 2019 Cumartesi günü ADANA YEŞİLOBA Hipodromu’nda gerçekleştirilmiştir. 2005, 2009 ve 2013 yıllarında Gazi şampiyonlarını çıkaran bu koşu 3 yaşlı 11 İngiliz tayının katılımıyla ekranlara gelmiştir…

GAZİ KOŞUSU galipleri POPULAR DEMAND, MİRAMİS ve DIVINE HEART kazanma başarısı gösterdiği TENDÜREK KOŞUSU, “Gazi hazırlığı” yönüyle ADANA yarış sezonunun önemli mücadelelerinden biri olarak kabul edilmiştir.

TENDÜREK KOŞUSU AÇIK A-3 mücadeleyi; Ahmet ELÇİN KARAKURT‘un sahibi olduğu İZ BIRAKAN (Lion Heart – Bebek Cafe / Distant Relative) isimli safkan, binicisi Erhan YAVUZ idaresinde birinciliğe uzanmıştır. 

118.000 TL birincilik ödülü bulunan ve 1700 metrelik çim pistte yapılan mücadeleden; AKGÜN (Toruk Macto – Secret Shadow / Clodovil) ikinci, THE BLACK STALLION(Banknote – Demeter / Eagle Eyed) üçüncü ve MAGNUS (Native Khan – Ginger Lily / Eagle Eyed) dördüncü olarak ayrılmıştır. 

Kazanan tay İZ BIRAKAN için bitiriş derecesi 1.44.48 olurken, koşuda ki farklar 1/2 Boy – Baş – 1 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.