ŞİRİNYER’DE M. TURHAN OĞAN KOŞUSU’NU PATRONİÇE KAZANDI

M. TURHAN OĞAN KOŞUSU’NDA BİRİNCİLİĞE UZANAN İSİM PATRONİÇE OLDU

11 Şubat 2018 Pazar günü İZMİR ŞİRİNYER Hipodromu’nda ALTILI GANYAN’ın 4. Ayağı’nda ekranlara gelen M. TURHAN OĞAN KOŞUSU’nu (KISA VADE-8/DHÖW), Seçkin ÖZBEY’in sahibi olduğu PATRONİÇE (Turbo-Bahtınur) isimli safkan jokeyi Gökhan KOCAKAYA idaresinde kazanmayı başardı. 

1600 metrelik kum pist üzerinde izlediğimiz at yarışında birincilik ikramiyesinin 66.500 TL olan 5 ve Yukarı 5 Arap atının katıldığı M. TURHAN OĞAN KOŞUSU’nda kazanan isim PATRONİÇE olurken; MADRABAZ ikinci, GARANTİ üçüncü ve AĞAPERSEN tabelanın dördüncü basamağını oluşturmuştur.

Kazanan PATRONİÇE için koşunun bitiriş derecesi 1.50.59 olurken, koşuda farklar 5 Boy – 1 Boy – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Salim Özbey’e kupasını, Sadun Oğan verdi.

Törene, Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, Kulübümüz Asli Üyeleri Osman Aksoy ve Francesco Sponza, İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan ile davetliler de katıldı.

1921 yılında Kayseri’de doğdu. Girişkenliği ve sporcu kimliği ile tüm hayatı boyunca spor kulüplerinde ve derneklerde görev yaptı. Gençliğinde kayak dalında birincilikler kazandı. Ankara Hukuk Fakültesi’nde okuduğu yıllarda, Gençlerbirliği takımında futbol oynadı. Yıllar sonra Gençlerbirliği Kulübü Başkanlığı yaptı. 1954 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi ve uzun yıllar Kulübümüzün Yönetim Kurullarında görev yaptı.

15.10.2000 tarihinde aramızdan ayrılan Mehmet Turhan Oğan‘ı, anısına düzenlenen bu koşuyla bir kez daha saygıyla anıyoruz

At yarışı tahminleri ile yarışseverleri buluşturan platformumuzda, altılı ganyan oyunlarının paylaşımı ve at yarışı dünyasındaki son gelişmeleri, haberleri de sizlere aktarmaya devam ediyoruz…

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!