11 Temmuz 2017 Salı günü Ankara’daki bir diğer önemli mücadele “SEYMENLER KOŞUSU” idi. 2015 yılında bu koşuyu binicisi Uğur POLAT ile kazanan HOT CHOCOLATE, geçtiğimiz yıl 2016’da CEMCEM’in arkasında kalarak yarışı ikincilik ile tamamlamıştı. Bu defa dişli rakibi CEMCEM koşu da yoktu ve 2017 SEYMENLER KOŞUSU’na tekrar adını , uyumlu binicisi Uğur POLAT idaresinde yazdırmayı başardı.

2100 mt.’lik uzun soluklu kum pistte gerçekleştirilen SEYMENLER KOŞUSU‘nu, Deniz KURTEL‘in sahibi olduğu ve Ertan GÜRDAL tarafından yetiştirilen HOT CHOCOLATE (Victory Gallop – Undercover Soldier / Lost Soldier), 2.15.26’lık derecesi ile pistten ayrıldı…

Koşudaki farklar ise; 1/2 Boy – 2,5 Boy – Uzak şeklinde sonuçlandı.

115.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, eküri safkanlardan GLOIN (Drosselmeyer – Marys Dream / Skywalker) elde ederken, iç kulvara yakın etkili atakları ile MORE THAN A GAME (Awesome Again – Infomint / Key to the Mint) üçüncü, MAGRIB (Victory Gallop – Maria Delfina / Giant’s Causeway) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Koşu öncesi, Ankara’nın tarihine, kültürüne, gelenek ve göreneklerine sahip çıkan, ortak bir kültür bilinci geliştirilmesine katkıda bulunan Ankara Kulübü Derneği tarafından Seymen gösterisi düzenlendi.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına, safkanın antrenörü Cuma Demir’e kupasını, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkan Yardımcısı Selami Aktepe verdi.

Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün, Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt ile Ankara Kulübü Derneği Seymenleri katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.