25 ŞUBAT 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN “SEYFETTİN ÇALBATUR KOŞUSU” KAZANANI “ULAN BATOR” OLDU.

25 Şubat 2017 Cumartesi günü İSTANBUL yarışları önemli bir koşuya ev sahipliği yaptı… SEYFETTİN ÇALBATUR KOŞUSU (KV-8) günün dördüncü ayağını oluştururken, koşuyu; Hatice YILDIZ‘ın sahibi olduğu, ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) isimli safkan jokeyi Kadir TOKAÇOĞLU eşliğinde kazanmayı başardı… Safkan birinciliklerine bir yenisini daha ekleyerek toplamda 5 birinciliğin sahibi oldu.

1400 mt.’lik kum pistte ekranlara gelen mücadeledeyi ULAN BATOR kazanırken; ikinciliği HERE TO HLY (Luxor-Alfunun/ Sadler’s Wells) elde ederken, HARD GOLD (Luxor-Celeste/Vettori) üçüncü, DENİZCANIM (Lion Heart-Orhideya/ Bin Ajwaad) da dördüncü olarak koşuyu tamamladı.

Birincilik ikramiyesi 62.500 TL olan koşuna kazanan ULAN BATOR için koşunun bitiriş derecesi 1.23.38 olurken, farklar Boyun – 2,5 Boy – 2,5 şeklinde oluştu.

SEYFETTİN ÇALBATUR

General Seyfettin Çalbatur, İstiklal Savaşı kahramanlarından olup Manisa ve İzmir’e ilk giren süvari subaylarındandır. Yıllarca ordunun muhtelif kademelerinde görev yapan Çalbatur, emekli olduktan sonra 10 yıl boyunca Komiserler Kurulu Heyeti Başkanlığı yapmıştır.

Türkiye Jokey Kulübü Başkanları’ndan merhum Amiral Tali Çalbatur’un da babası olan General Seyfettin Çalbatur’u, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.