SEYFETTİN ÇALBATUR KOŞUSU’NDA KAZANAN KIZIL TÜY OLDU

İstiklal Savaşı kahramanlarından merhum General Seyfettin Çalbatur adına düzenlenen koşu, 2 Mart 2019 Cumartesi günü İstanbul’da programın 4. koşusu olarak düzenlenmiştir. 

SEYFETTİN ÇALBATUR KOŞUSU KISA VADE-8 yarışta; Hasan S. EKİNCİ‘nin sahibi olduğu KIZIL TÜY (Utopia – Şeker Ayşe / BARNATO) binicisi Ayhan KURŞUN idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır…

1400 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilen ve 72.500 TL birincilik ödülü bulunan koşuda; İkinciliği JACK SPARROW (Mendip – Marshmallow / LUXOR) elde ederken, JIMINY CRICKET (Victory Gallop – Allure D’amour / GIANT’S CAUSEWAY) koşunun üçüncüsü, HAYAL TUFANI (Bosporus – Eolion / DISTANT RELATIVE) koşudan dördüncülükle ayrılmıştır… 

KIZIL TÜY için koşuda ki bitiriş derecesi 1.25.10 olurken, farklar 2 boy – 1 boy – 1 boy şeklinde neticelenmiştir. 

SEYFETTİN ÇALBATUR

General Seyfettin Çalbatur, İstiklal Savaşı kahramanlarından olup Manisa ve İzmir’e ilk giren süvari subaylarındandır. Yıllarca ordunun muhtelif kademelerinde görev yapan Çalbatur, emekli olduktan sonra 10 yıl boyunca Komiserler Kurulu Heyeti Başkanlığı yapmıştır.

Türkiye Jokey Kulübü Başkanları’ndan merhum Amiral Tali Çalbatur’un da babası olan General Seyfettin Çalbatur’u, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.