15 Ekim 2017 Pazar gününün ikinci önemli mücadelesi olarak ekranlara gelen SEDAT ÜRÜNDÜL KOŞUSU‘nu (KV-7) , Sina ERDAL‘ın sahibi olduğu SİNCLAR (Okawango – Sigar / Always A Classic) usta jokeyi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzanmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden merhum TJK asli üyelerinden SEDAT ÜRÜNDÜL adına düzenlenmiş bu koşuda SİNCLAR yarışın ilk galibi olmuştur.

1400 metrelik çim pistte düzenlenen 60.000 TL‘lik birincilik ikramiyesi olan yarışta ikinciliğini, YALPAGAN (Unaccounted For – Gimme Hope Joanna / Sri Pekan) elde ederken, iç kulvara yakın isimlerden MAGFELLOW (Fantastic Fellow – Slender / Hünkarım) üçüncü, MAHİR BEY (Mountain Cat – Düden / Sri Pekan) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan SİNCLAR için koşunun bitiriş derecesi 1.22.52 olurken, farklar 1/2 Boy – 1,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Kemal Arif Turan’a kupasını, Ömer Üründül verdi.

Safkanın antrenörü adına, TJK Asli Üyesi Kemal Arif Turan’a ve kazanan SİNCLAR isimli safkanın jokeyi Halis Karataş’a plaketlerini Mert Üründül verdi.

Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Eski Başkanlarımızdan Ömer Faruk Girgin, Kulübümüz Asli Üyeleri Sadettin Sükan ve Can N. Güven ile davetliler de katıldı.

SEDAT ÜRÜNDÜL

1919 yılında İstanbul’da doğan Sedat Üründül, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. Özel bir inşaat firmasında Şantiye Şef Yardımcılığı yaptı. Aynı firmanın çeşitli işlerinde ortak olarak Şantiye Şefliği ve Merkez Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 1966 yılında Palet İnşaat Şirketi’ni kurdu. Bu şirket, karayolları, demiryolları, barajlar ve tüneller inşa etti. Sedat Uründül, Atatürk Barajı’nı yapmak üzere kurulan ATA İnşaat’ın ortaklarındandır. Üründül, 1981 yılında Türkiye Jokey Kulübü Üyesi olmuştur.

Sahalarımızda uzun yıllar at koşturan ve yetiştiricilik de yapan Sedat Üründül, Nadas isimli safkanıyla 1974 yılında Gazi Koşusu’nu kazanma başarısı göstermiştir. Nadas 1974-75 ve 76 yıllarında üst üste 3 kez Cumhurbaşkanlığı Koşusu’nu da kazanmıştır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.