SATVET KOŞUSU’NU BAŞ HÜKÜMDAR KAZANDI

9 Şubat 2020 İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen SATVET KOŞUSU‘nda (G2/DHT), Cem KARTAL‘ın sahibi olduğu BAŞ HÜKÜMDAR (Haberkan – Gündoğuşu / Yaşarcık) isimli safkanı, jokeyi Özcan YILDIRIM idaresinde fotoyu önde geçmeyi başardı… 

1400 metrelik kum pistte yapılan ve 220.000 TL birincilik ödülü bulunan koşuda; Selim KAYA ile yarışa katılan KARDEŞCAN (Turbo – Bedel.2 / Tunca) ikinci, Gökhan KOCAKAYA idaresinde ki ANAYURT (Ayabakan – Ferayi / Şövalye) üçüncü ve MEHTAR (Özhaber – Tidalya / Magrip) ise Nurettin ŞEN ile tabelanın dördüncü basamağını tamamlayan safkan oldu.

Yarışı kazanan BAŞ HÜKÜMDAR için bitiriş derecesi 1.35.72, farklar 4,5 Boy – 8,5 Boy – 15 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Yarışın ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi Cem Kartal’a kupasını Yüksek Komiserler Kurulu ve TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge verdi.,

Törene; Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Özcan Selik ve İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara da katıldı.

SATVET
(Akbatur – Kemiyetülırak.4 / Tarzan)

19 Nisan 1968 tarihinde doğan Satvet’in babası Akbatur, annesi ise Kemiyetülırak.4’tür. Yarış hayatında önemli başarılara imza atan Satvet, 1972 ve 1973 yıllarında G1 Tarım ve Orman Bakanlığı Koşularından galibiyetle ayrılmıştır.

Hara hayatında da birçok Grup koşu galibi temsilciler veren Satvet’in en başarılı yavruları arasında G1 Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu’nu 4 kez kazanan Albatur, aynı koşuyu 2 kez birincilikle tamamlayan Umut.2 ve Hatay Koşusu galibi Tulhak da bulunmaktadır.

Arapça kökenli bir isim olan Satvet’in kelime anlamı ise “sindirici güç”tür.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.