Loading...

SAPANCA BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU’NU ATASOY KAZANDI

20 Ocak 2017 Cuma günü Kocaeli Kartepe Hipodromu’nda günün önemli mücadelesi olan Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu'nu (KV-8 / S / DHÖW) Ozan TANİYİT'in sahibi olduğu ATASOY (Kara Yağız  -Semir / Volga 2) jokeyi Özcan YILDIRIM ile birinciliğe uzandı.

SAPANCA BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU'nda birinci olan ATASOY ayrıca, Göztepe Koşusu (G3), Necip Fazıl Kısakürek Koşusu (G3), Sadettin Karacabey Koşusu (KV-8), Kağıthane Koşusu (KV-8) ve Ödemiş Koşusu (KV-6) gibi önemli yarışların kazanan ismidir.

1400 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilen koşuda 4+ yaşlı 5 safkan Arap atı start aldı. Birincilik ikramiyesi 62.500 TL olan koşuda ikinciliği, GÜMBÜRGÜMBÜR (Kaizbert – Kalamış Esintisi / Kalamış) isimli safkan elde ederken, NASUHOĞLU (Altaha – Süveyde / Akyel) üçüncü, MERTADAM (Kaizbert – Sorkun Kız / Haberbatur) da tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan ATASOY için koşunun bitiriş derecesi 1.33.73 olurken, koşuda farklar 3,5 Boy – 3,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Mevlüt Taniyit'e kupasını, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer verdi.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ayrıca günün anısına, Kocaeli Hipodrom Müdürü Gürkan Vidinli'ye de bir plaket verdi.

ATASOY isimli safkanın antrenörü Cuma Güneş'e ve jokeyi Özcan Yıldırım'a da plaketleri ve çiçekleri verildi.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.