2 Temmuz 2017 Pazar gününün ikinci önemli mücadelesi olarak VELİEFENDİ Hipodromu’nda ekranlara gelen “SADUN EŞREF GÜNEY ATIĞ KOŞUSU‘nu” (GRUP-3),  Akanay MIRIZ‘ın sahibi olduğu GÖĞÜSGEREN (VICTORY GALLOP – MEKİN) isimli safkan, jokeyi Uğur POLAT ile kazanmayı başardı.

Son koşusu’nda MAIDEN’a veda eden bu safkan, ikinci startında GRUP-3 gibi büyük bir mücadeleye katılıp 1.12.27’lik bitiriş derecesinin sahibi oldu.

130.000 TL birincilik ödülü olan koşuda; İkinci BAYEZID , üçüncü OBRADA ve dördüncü YELE isimli safkanlar tabelanın diğer sıralamasını oluşturdu.

SADUN EŞREF GÜNEY ATIĞ (1927-1980)

1927 yılında İzmit’te doğan Sadun Eşref Güney Atığ, lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. 1949 yılında Türkiye’deki en genç atçılardan biri olarak yarış sahasına geldi. Yetiştiricilik ve yarışçılık yaparken, diğer yandan da atçılık camiasına katkıda bulunmak isteyen Sadun Eşref Güney Atığ, 1956 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi oldu. 1969 yılından itibaren Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu’nda birçok kez görev alan Atığ, (1972-1975) ve (1979-1980) yıllarında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

Atçı, yetiştirici ve yönetici olarak Türk Yarışçılığı’nın gelişmesinde çok önemli rol oynayan Atığ, değerli safkanları ile Gazi Koşusu dahil birçok önemli koşu kazandı.

30 Mayıs 1980 yılında Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevindeyken vefat eden Sadun Eşref Güney Atığ‘ı, anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.