SADUN EŞREF GÜNEY ATIĞ KOŞUSU’NDA KAZANAN CALL TO VICTORY OLDU

1972-1975 ve 1979-1980 yıllarında TJK Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan ve 1980’de görevi başındayken vefat eden merhum Sadun Eşref Güney Atığ adına düzenlenen (Açık-G3) koşu, 7 Temmuz 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda ekranlara gelmiştir.

SADUN EŞREF GÜNEY ATIĞ KOŞUSU‘nda, Ayşegül KURTEL‘in sahibi olduğu CALL TO VICTORY (Victory Gallop – Serap Gelin / Mountain Cat) isimli safkan binicisi Ahmet ÇELİK idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır.

1200 metrelik çim pistte yapılan ve 152.000 TL birincilik ödülü bulunan yarışta CALL TO VICTORY ardından; Mustafa ÇİÇEK ile koşuya katılan FULL THROTTLE (Mendip – Cure Notice / Sri Pekan) tabelanın ikinci basamağına yerleşirken, VAHŞİ KIZ (El Corredor – Steely Grace / Refuse To Bend) jokeyi Müslüm ÇELİK‘le üçüncü ve ABJARKIZ (Abjar Academy – Cayenne Cat / Tabasco Cat) da Özcan YILDIRIM‘la tabelanın son basamağını tamamlayan safkan oldu.

Yarışı kazanan CALL TO VICTORY için btiriş derecesi 1.10.42 olurken, farklar Boyun – 1 Boy – 2,5 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Koşuyu kazanan tayın sahibi Ayşegül KURTEL adına antrenörü Orkun ÖZELCANAT’a kupasını TJK Asli Üyesi Sadrettin Rüştü Güney ATIĞ verdi.

Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törene, TJK Genel Sekreteri Sadettin ATIĞ ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan YÜCETÜRK ile davetliler de katıldı.

SADUN EŞREF GÜNEY ATIĞ

1927 yılında İzmit’te doğan Sadun Eşref Güney Atığ, lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. 1949 yılında Türkiye’deki en genç atçılardan biri olarak yarış sahasına geldi. Yetiştiricilik ve yarışçılık yaparken, diğer yandan da atçılık camiasına katkıda bulunmak isteyen Sadun Eşref Güney Atığ, 1956 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi oldu. 1969 yılından itibaren Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu’nda birçok kez görev alan Atığ, (1972-1975) ve (1979-1980) yıllarında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

Atçı, yetiştirici ve yönetici olarak Türk Yarışçılığı’nın gelişmesinde çok önemli rol oynayan Atığ, değerli safkanları ile Gazi Koşusu dahil birçok önemli koşu kazandı.

30 Mayıs 1980 yılında Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevindeyken vefat eden Sadun Eşref Güney Atığ’ı, anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.