SADIK GİZ KOŞUSU’NDA ALAÇATI AĞASI BİRİNCİLİĞE UZANMIŞTIR

29 Mart 2019 Cuma günü İZMİR ŞİRİNYER Hipodromu’nda, TJK Yönetim Kurulu Genel Sekreterliğinde görev yapan ve 1979 yılında hayata gözlerini yuman merhum Asli Üye SADIK GİZ adına düzenlenen KISA VADE-8 mücadeleyi; Haşim TINAS‘ın sahibi olduğu ALAÇATI AĞASI (El Salvador – Alakuş / Sri Pekan) binicisi Özcan YILDIRIM idaresinde kazanmayı başarmıştır. 

1600 metrelik kum pistte gerçekleştirilen ve 72.500 TL birincilik ödülü bulunan SADIK GİZ KOŞUSU’nda; ALAÇATI AĞASI 1.42.07’lik derecesiyle kazanırken, yarışın ikincisi AK DIAMOND (Win River Win – Cybele / Royal Abjar), üçüncüsü OBRADA (Lion Heart – Mamma Mia / Royal Abjar) ve dördüncüsü ALPDAĞI (Win River Win – Elusive Ridge / Elusive Quality) olmuştur. Koşunun farkları ise, 1,5 boy – 1,5 boy – 2 boy şeklinde neticelenmiştir.

Şeref tribününde gerçekleştirilen törende koşuyu kazanan atın sahibi Haşim Tınas’a kupayı Fatma İriboz takdim etti. Törene, Kulübümüz Asli Üyesi Zekeriya Aydın ile İzmir Hipodromu Teknik Müdür Yardımcısı Bekir Hekimoğlu da katıldı.

SADIK GİZ

1911 yılında Aydın’da doğdu. Belçika Ziraat Okulu mezunu olan Sadık Giz, İzmir Milletvekilliği görevinde bulundu. TJK Genel Sekreterliği de yapan ve görevi sırasında yarışçılığa önemli katkıları olan Giz, 1979 yılında vefat etti. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.