RİDANİYE KOŞUSUNU YILMABAŞAR KAZANDI

RİDANİYE KOŞUSUNU YILMABAŞAR KAZANDI

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gecenin en önemli koşusunda, 4+ yaşlı safkan Arap atları Ridaniye Koşusu’nda buluştu. 11 safkanın birincilik mücadelesi verdiği koşudan galip ayrılan, Serkan Yıldızhan’ın sahibi olduğu YILMABAŞAR (k.a. Tamerinoğlu – Seyyare. 55 / TAŞKENT) oldu. Jokey Halis Karataş idaresinde start alan safkan, kum pistteki 1500 metre mesafeli koşuyu 1.44.09’luk bitiriş derecesiyle tamamladı.

Kariyeri başarılarla dolu olan 5 yaşındaki safkan, bugün sergilediği performansıyla başarılarına bir yenisini daha ekleyerek 42. startındaki 25’inci birinciliğini elde etti.

20 Aralık Salı günü gerçekleştirilen 106.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda (Açık – G3 / DHÖ) ikinciliği SERHANTAY (Altaha – Kevserim / BİRADER) isimli safkan elde ederken, FİRİKYA (Ağakaraca – Kemiyetülırak.55 / BODRUM) üçüncü, ENDEREFE (Tamerinoğlu – Seyyare.55 / TAŞKENT) de tabelanın dördüncü sırasında yer alan isim oldu. Son metreleri kıyasıya birincilik mücadelesine sahne olan koşuda farklar ½ boy – burun – 2,5 boy şeklinde sonuçlandı.

 

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!