14 NİSAN 2017 VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN GÜNÜN İLK ÖNEMLİ MÜCADELESİ “REHA EKEN KOŞUSU” KAZANANI “POWER LOVE” İSİMLİ SAFKAN OLDU

14 Nisan 2017 Cuma günü İSTANBUL Veliefendi Hipodromu’nda ekranlara gelen günün ilk kupalı yarışı olan, merhum TJK Asli Üyesi REHA EKEN KOŞUSU‘nu (KV-6/D), Özen ADALI‘nın sahibi olduğu POWER LOVE isimli safkan, jokeyi Mustafa ÇİÇEK ile birinciliğe uzandı.

Üst üste 4. birinciliğine ulaşan 4 yaşındaki doru kısrak, yarış kariyerinin 5. ve en önemli koşu galibiyetine Reha Eken Koşusu‘nu kazanarak ulaştı.

1400 mt.’lik kum pistte yapılan ve 53.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuda ikinciliği, ISKRA (Mount Nelson – Euro Empire / Bartok) elde ederken, MOMENTERO (Sri Pekan – Momentum / Lockton) üçüncü, CHACHKOVA(Tapit – Lisa M / Banker’s Gold) ise dördüncü oldu.

Kazanan POWER LOVE için koşunun bitiriş derecesi 1.24.04 olurken, farklar 1 Boy – Baş – 4 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Hasan Şer’e plaketini, Mert Eken verdi.

Törene, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Genel Sekreter H. Turgut Alakuş, TJK Asli Üyeleri ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

REHA EKEN

1925 yılında İstanbul’da doğdu. Işık Lisesi’nden mezun oldu. Galatasaray ve Milli Takım’da futbol oynadı. Türkiye Jokey Kulübü’nde İzmir, Ankara, İstanbul Hipodrom Müdürü, Müşterek Bahisler Müdürü ve Müfettiş olarak görev yaptı. 1991 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Yüksek Komiserler Kurulu Üyeliği, Parsat Piston Dağıtım Sanayi A.Ş.’de Murakıplık görevlerinde bulundu.

19 Ağustos 2013 tarihinde aramızdan ayrılan Reha Eken’i anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.