9 Temmuz 2017 Pazar günü “YAVUZ SULTAN SELİM KOŞUSU” ile birlikte programın bir diğer önemli mücadelesi olan PROF. KAZIM KÖYLÜ KOŞUSU‘nu, Kaya KAYA‘nın sahibi olduğu NURİŞ isimli safkan jokeyi Selim KAYA idaresinde birinciliğe uzanmayı başardı. Türkiye Jokey Kulübünde 1962 yılında yönetim kurulu başkanlığı yapmış olan merhum PROF. Kazım Köylü anısına düzenlenen (Açık-G3/DHÖ/D) mücadeleden eküri destekli yarışa katılan NURİŞ (Joker – Tatlıcan / Yelhan) başarılı bir derece ile pistten ayrıldı…

1200 mt.’lik kısa mesafeli çim pistte gerçekleştirilen ve 130.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, MADAM ELLİ (Uçanbey – Onbir Ayın Sultanı / Odinhan) elde ederken, GÜLE GÜLE (Caş – İntisar / Odinhan) üçüncü, ÖMÜRÇINARI (Berksoy – Ribella / Haberbatur) isimli tay ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan NURİŞ  için koşunun bitiriş derecesi 1.17.21 olurken, farklar 3,5 Boy – 1 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası Winner Circle alanında düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi Kaya Kaya’ya kupasını, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir verdi.

PROF. KAZIM KÖYLÜ

Kazım Köylü, 1904 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra aynı lisede 1924-1925 yıllarında öğretmen yardımcılığı yaptı. Yüksek öğrenimini Halkalı Yüksek Ziraat Mektebi’nde tamamladı (1928-1931). Ankara Merkez Laboratuarı’nda asistanlık yaptıktan sonra Almanya’ya giderek Leipzig Üniversitesi’nde İktisat ve Ziraat İktisadı eğitimi gördü ve doktora yaptı (1934-1937). Türkiye’ye döndükten sonra Yüksek Ziraat Enstitüsü’nde 1937 yılında Başasistan, 1942 yılında Doçent ve 1946 yılında Profesör oldu. Zirai Ekonomi ve İşletmecilik Kürsüsü profesörlüğünü yürüterek bu kürsünün gelişmesini ve birçok gencin yetişmesini sağladı. 1960 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli üyesi seçilen Prof. Kazım Köylü, yarışçılığımızın her kademesinde de görevlerde bulunmuş ve 1962 yılında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı yapmıştır.

1977 yılında vefat eden Prof. Kazım Köylü’yü, anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.