5 MART 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA YAPILAN “PROF. DR. AKIN FİNCİ KOŞUSU” KAZANANI “BEHRAMKALE” İSİMLİ SAFKAN OLDU.

5 Mart 2017 Pazar günü ekranlara gelen İstanbul Veliefendi yarış programında, günün önemli mücadelesi olan PROF. DR. AKIN FİNCİ KOŞUSU‘nu (KV-7), Oğuz TÜTÜNCÜ‘nün sahibi olduğu BEHRAMKALE (Rock of Gibraltar – Dance to the Band / Kingmambo) isimli safkan, jokeyi Hışman ÇİZİK ile kazanmayı başardı.

2100 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilen ve 51.000 TL ikramiyeli koşuda; ikinciliği, PAIX (Oratorio – Miss Lopez / Key of Luck) elde ederken, KRALAMED (Luxor – Amasis / Highest Honor) üçüncü, CURTARALO (Kurtiniadis – Primadonna / Halling) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan BEHRAMKALE için koşunun bitiriş derecesi 2.13.83 olurken, farklar1 Boy – Boyun – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

PROF. DR. AKIN FİNCİ

Prof. Dr. Akın Finci, 1931 yılında İstanbul’da doğdu. A.Ü. Veteriner Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Vilayeti Veteriner Müdürlüğü’nde Merkez Veterineri olarak iş yaşamına başladı. 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalına Kurucu Öğretim Üyeliğine atandı ve 1975 yılında Profesör oldu. 1986-1988 tarihleri arasında Türkiye Jokey Kulübü At Hastanesinde Başhekim olarak çalışan Prof. Finci, 1992 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde at cerrahisi ile uğraşarak mesleğini devam ettirdi.

27 Kasım 2005 yılında kaybettiğimiz Prof. Dr. Akın Finci’yi anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.