PROF. DR. AKIN FİNCİ KOŞUSU KAZANANI VICTORY IS OURS OLDU

6 Mart 2019 Çarşamba gecesi İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen PROF. DR. AKIN FİNCİ Koşusu’nda; Yıldırım GELGİN‘in sahibi olduğu VICTORY IS OURS (Victory Gallop – Lovely Doyoun / Doyoun) isimli safkan bincisi Gökhan KOCAKAYA idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır. Son metrelerde rakibi ZAFER ATEŞİ’nin baskılarına rağmen iç kulvarda bariyere yaslanarak mücadeleden kopmayan VICTORY IS OURS müthiş bir performans sergilemiştir. 

2100 metrelik kum pistte yapılan ve 60.000 TL birincilik ödülü bulunan yarışta; İkinci ZAFER ATEŞİ (Win River Win – Gold Hyperion / Pharly) isimli safkan olurken, bu iki safkanın 3 boy kadar gerisinde yer alan BAYBAŞKAN (Fliers Fantasy – Best Queen / Kayabey) üçüncü, KING OF ROCK (Derviş Ağa – Number Stone / Mujdahit) ise tabelayı tamamlayan son safkan olmuştur. 

PROF. DR. AKIN FİNCİ Koşusu‘nu kazanan VICTORY IS OURS için bitiriş derecesi  2.11.49 olurken, farklar Boyun – 3 Boy – 2 Boy şeklinde neticelenmiştir.

PROF. DR. AKIN FİNCİ KİMDİR? 

Prof. Dr. Akın Finci, 1931 yılında İstanbul’da doğdu. A.Ü. Veteriner Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Vilayeti Veteriner Müdürlüğü’nde Merkez Veterineri olarak iş yaşamına başladı. 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalına Kurucu Öğretim Üyeliğine atandı ve 1975 yılında Profesör oldu. 1986-1988 tarihleri arasında Türkiye Jokey Kulübü At Hastanesinde Başhekim olarak çalışan Prof. Finci, 1992 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde at cerrahisi ile uğraşarak mesleğini devam ettirdi.

27 Kasım 2005 yılında kaybettiğimiz Prof. Dr. Akın Finci’yi anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.