9 NİSAN 2017 ADANA YEŞİLOBA HİPODROMU’NDA DÜZENLENEN “PORTAKAL ÇİÇEĞİ KOŞUSU” KAZANANI “PERİ BEYİ” OLDU.

9 Nisan 2017 Pazar günü YEŞİLOBA Hipodromu’nda, bu yıl ilk kez gerçekleştirilen PORTAKAL ÇİÇEĞİ KOŞUSU‘nu (KV-7), Ferit PORTAKALÇİÇEĞİ‘nin sahibi olduğu PERİ BEYİ (Scream to Scream – Jubilantly / Judge T C) isimli safkan, jokeyi Ayhan KURŞUN idaresinde birinciliğe uzanmayı başardı. 

1300 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilen ve 51.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşuyu, iç kulvara yakın ataklar sergileyen ZEALOUS LINE (Win River Win – Aslı Cantay / Mujdahit) ikinci olarak tamamlarken, DRIVE FASTER (Invincible Sprit – Fowey / Gone West) üçüncü, DEDEMŞAH (Luxor – Çok Çok / Night Shift) ise dördüncü olarak tamamladı.

Kazanan PERİ BEYİ için koşunun bitiriş derecesi 1.18.38 olurken, farklar 1,5 Boy – 1,5 Boy – Uzak eklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Sami Portakalçiçeği’ne plaketini, Adana Valisi Mahmut Demirtaş verdi.

Safkanın jokeyi Ayhan Kurşun’a plaketini ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü verdi.

Törende ayrıca, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, safkanın ilgilisi Sami Portakalçiçeği’ne bir buket çiçek verirken, Portakalçiçeği Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt ise, günün anısına Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci’ye bir plaket verdi.

Törene, Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, Eski Başkanlarımızdan ve YKK Üyesi Behçet Homurlu, TJK Asli Üyeleri Sadettin Sükan, Mehmet Milli ve Faruk Tınaz ile Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır da katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.