PLEVNE KOŞUSU’NU KAMUS KAZANDI

Dönemin en güçlü kuvvetlerinden ikisi olan Osmanlı ve Rus İmparatorlukları arasında gerçekleşen savaşta, düşman ordusunun amansız ilerleyişinin Plevne’de önüne geçen Osmanlı ordusu, aylarca sürdürdüğü direnişinin ardından üç ayrı muharebede üstünlük sağlamıştır. Fakat anayurttan yeterli desteğin gelmemesi sebebiyle Ruslar kontrolü ele geçirmiş ve Türkler teslim olmak durumunda kalmıştır. Osmanlı ordusunun kumandanı Mareşal Gazi Osman Paşa’nın bugün halen hatırlanan kahramanlığına sahne olan Plevne Müdafaası’nın anısına bu yıl 21.’si düzenlenen koşu (A2/DHÖ), 7 Mart 2020 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda saat 19.30’da gerçekleşmiştir.

1500 metrelik kum pist üzerinde yapılan PLEVNE KOŞUSU‘nda; Deniz KURTEL‘in sahibi olduğu KAMUS (Gobakbey – Kamuran / Haberbatur), jokeyi Halis KARATAŞ idaresinde birinciliğe uzanmayı başarmıştır.

203.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan yarışta; MEMDUHAĞA (Özhaber – Cerenim / Batyskaf) ikinci, ŞENHAN (Altaha – Songülhanım / Albatur) üçüncü ve tabelanın son basamağını tamamlayan ZEKİ DAYI (Uçanbey – Shoowgirl / Anadolu Ateşi) dördüncü olarak pistten ayrılmıştır.

Koşunun galibi KAMUS için bitiriş derecesi 1.39.54 olurken, farklar 2,5 Boy – 1,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Koşu sonrasında Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende, kazanan safkanın sahibi adına Mehmet Demir’e kupasını TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk vermiştir.

Törene; TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, TJK Asli Üyeleri İnci Özdemir ile Gülnur Gülerce ve Ferhan Göktürk de katılmıştır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.