2 Haziran 2017 Cuma günü BURSA OSMANGAZİ Hipodromu’nda, 2004 yılında hayatını kaybetmiş olan ÖZKAN YILDIZ adına düzenlenen bu yarışı “BATI RÜZGARI” isimli safkan jokeyi Murat GÜNDÜZELİ ile kazanmayı başarmıştır. 

1400 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilen KISA VADE-6 koşuda, Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu BATI RÜZGARI (Henrythenavigator – Batı Garajı / Be My Chief) 1.27.52’lik derece yaparak BURSA’da günün önemli mücadelesini kazanmıştır. BATI RÜZGARI elde ettiği bu koşu galibiyetiyle, yarış kariyerinin ikinci birinciliğine uzandı.

7 safkanın birincilik mücadelesi verdiği koşuda, kazanan BATI RÜZGARI isimli tayın arkasında ikinciliği, ONTUĞ (Moon Khan -Queens of Karans / Grand Reis) elde ederken, KÜLÜNK RÜZGAR (Sea Hero – Psinef / Royal Abjar) üçüncü, ATMACA KIZ (Attacante – Argit / Ocean Crest) ise tabelayı tamamladı.

46.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda farklar  2,5 Boy – 3,5 Boy – Boyun şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi adına safkanın antrenörü Orkun Özelcanat’a kupasını, Yıldız ailesini temsilen Soner Gökçe verdi. Törende ayrıca, Jokeyler Derneği Genel Sekreteri Ersan Yavuz, Orkun Özelcanat’a bir buket çiçek hediye etti. Törene, Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de katıldı.

ÖZKAN YILDIZ

1982 yılında İstanbul’da doğan Özkan Yıldız, İlköğretimini Küçükçekmece Tepe İlköğretim okulunda bitirmiş ve Ocak 1999 yılında Apranti Eğitim Merkezi’nde eğitime başlamıştır. İlk yarışını Ankara’da Kemalim isimli Arap atıyla koşan Yıldız, 2001 yılından 2004 yılına kadar 260 kez at binerek 19 yarış kazanmıştır.

14 Haziran 2004 tarihinde talihsiz bir kaza sonucu kaybettiğimiz Özkan Yıldız’ı anısına düzenlenen bu koşu ile anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.