3 MAYIS 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN MERHUM SANATÇI OSMAN YAĞMURDERELİ KOŞUSU KAZANANI BUDAKHAN OLDU

3 Mayıs 2017 Çarşamba günü VELİEFENDİ Hipodromu’nda ekranlara gelen OSMAN YAĞMURDERELİ KOŞUSU’nu (KV 6 / DHÖW), Nimet Arif KURTEL’in sahibi olduğu BUDAKHAN isimli safkan, binicisi Onur YILDIZ idaresinde kazanmayı başardı.

1400 mt.’lik çim pistte yapılan ve 53.000 TL ikramiyesi olan koşuda; ikinciliği YALNIZEFE (Tamerinoğlu-Mercanhanım/Bamka.3) elde ederken, GÖZYAŞI GECESİ (Özgünhan-Hankızı/Sezginbey) üçüncü, KARACABEYASLANI (Hürbatur-Civelek/Hisarhan) da dördüncü olarak koşudan ayrıldı.

BUDAKHAN‘ın galibiyetiyle sonuçlanan koşunun farkları ise 1 Boy – 1 Boy – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Mehmet Demir’e kupasını, merhum Osman Yağmurdeli’nin eşi Esin Yağmurdereli verdi.

Winner Circle alanında gerçekleştirilen kupa törenine, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Talip Öztürk ile Yağmurdereli Ailesi de katıldı.

OSMAN GAZİ YAĞMURDERELİ

1953, Trabzon doğumlu olan Osman Yağmurdereli, ilkokulu Ankara Kavaklıdere İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini ise Namık Kemal Lisesi Yenişehir Koleji’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nü bitirdi. Bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra, yorumcu sanatçı olarak sanat çalışmalarına başladı. Televizyon yapımcılığıyla birçok diziye imza attı. 1988’de Yağmur Ajans’ı kurarak yapımcılığa başladı. Osman Yağmurdereli, ayrıca 5 yıl üst üste Altın Kelebek En İyi Yapımcı Ödülü’nün sahibi oldu.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde Ak Parti’den İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı oldu. 22 Temmuz 2007 seçimleri sonucu 23. dönem AK Parti İstanbul milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapıyordu. Atlara ve yarışlara ilgisi büyüktü. Adına koşan atları ile bizzat meşgul olurdu.

2 Ağustos 2008 tarihinde vefat eden Osman Yağmurdereli, Aşiyan Mezarlığı’na defnedilmiştir. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.