VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA INDIAN DADY RÜZGARI…

19 Ağustos 2018 İSTANBUL Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen günün önemli mücadelelerinden biri olan OSMAN TUNCAY ATAKOL KOŞUSU‘nu INDIAN DADY ismli safkan binicisi Halis KARATAŞ idaresinde kazanmayı başardı. Ö. Erhan SOFUOĞLU‘nun sahibi olduğu al erkek safkan INDIAN DADY için bitiriş derecesi 1.56.41 olarak belirlendi. Farklar ise; Boyun – Uzak – 1 Boy şeklinde neticelenmiştir.

1900 metrelik çim pist üzerinde ekranlara gelen ve 74.000 TL birincilik ödülü olan OSMAN TUNCAY ATAKOL KOŞUSU’nda; Birinciliğe uzanan INDIAN DADY isimli safkana zorlu anlar yaşatan CORCOVADO (Toruc Macto – Tonnante / Hernando) ikincilikte kalırken, OBRA REİS (Victory Gallop – Next Star / Shining Steel) üçüncü, SILENT WHISPER (Toruc Macto – Gifted Apakay / Leroidesanimaux) ise dördüncü tamamlayan safkan oldu.

OSMAN TUNCAY ATAKOL

1932 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul eğitimini Bakırköy’de tamamlayan Osman Tuncay Atakol Pertevniyal Lisesi’ni bitirdi. Yüksek Öğrenimini İngiliz Filolojisi’nde tamamladı. 1937 yılından itibaren atçılıkla ilgilenen Atakol, 1952 yılında At Sahipleri Derneği’ne üye oldu ve 1956 yılında antrenörlüğe başladı. Uzun yıllar Tercüman Gazetesi’nde yarış yazarlığı yapan Atakol at sahipliği ve yetiştiricilik de yaptı. 1998 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Safkan İngiliz Atları için hazırlamış olduğu “Başlangıçtan Bugüne” adlı soy kütüğü kitabı Türkçe-İngilizce 3 cilt halinde Türkiye Jokey Kulübü tarafından basılmak üzere hazırlanmıştır. 8 Temmuz 2012 tarihinde vefat eden Osman Tuncay Atakol’u anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle andık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.