OSMAN KAPANİ KOŞUSU’NDA KAZANAN CAN DADAŞ OLDU

27 Şubat 2020 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromu‘nda düzenlenen OSMAN KAPANİ KOŞUSU‘nu (KISA VADE-8), Tuncay YILMAZ‘ın sahibi olduğu, Demirhan YILMAZ‘ın yetiştirdiği ve Melih TEZEL‘in antre ettiği CAN DADAŞ (Scarface – Girdap / Bullmarket) isimli safkan jokeyi Akın SÖZEN idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır.

1900 metrelik kum pistte yapılan ve 85.000 TL birincilik ödülü bulunan yarışta; Koşunun favorisi olarak seçilen EL NINO (Victory Gallop – Platonic Chat / Danehill Dancer) ikinci, PERFECT RUNNER (Perfect Storm – Rapunzel / Victory Gallop) üçüncü ve KING OF THE SUN (Pleasantly Perfect – Magnolia / Ocean Crest) dördüncü olarak, tabelayı tamamlayan son safkan oldu.

Koşuyu kazanan safkan CAN DADAŞ için bitiriş derecesi 2.04.66 olurken, farklar; 2 Boy – 1,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde oluşmuştur.

Koşunun ardından düzenlenen törende, At Sahipleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Özcan Selik’e kupasını Mehmet Gürel Kapani vermiştir.

Törene; TJK Asli Üyesi Aslan Savaşan ve İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara da katılmıştır.

OSMAN KAPANİ

Eski Milletvekili ve Bakanlarımızdan olan Osman Kapani, Türkiye Jokey Kulübü’nün kuruluşuna ve Türk atçılığının gelişmesine önemli katkıları olmuştur. Kendisini, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.