12 NİSAN 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN “ORHAN MEKER KOŞUSU” KAZANANI “BABADOĞAN” OLDU

12 Nisan 2017 Çarşamba günü VELİEFENDİ’de günün ilk önemli mücadelesi olarak ekranlara gelen ORHAN MEKER KOŞUSU‘nu (KV-18/S), Ejder ÖZTOP‘un sahibi olduğu BABADOĞAN isimli safkan, jokeyi Hışman ÇİZİK ile kazanmayı başardı.

5 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran BABADOĞAN, elde ettiği Orhan Meker Koşusu galibiyetiyle kariyerinin ikinci koşu zaferine ulaştı.

1400 mt.’lik çim pistte düzenlenen koşuya, 3 yaşlı 12 safkan İngiliz tayı katıldı. Son derece keyifli bir mücadelenin yaşandığı, 87.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuyu, dış kulvarda yer alan taylardan RUNNER BULL (Victory Gallop – Sun Cat / Mountain Cat) ikinci olarak tamamlarken, NEVHAT (Pan River – Vague Alarme / Anabaa) üçüncü, son atakları ile CİHAN PEHLİVANI (Mali – Kehribar / Dr Devious) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan BABADOĞAN için koşunun bitiriş derecesi 1.23.38 olurken, farklar1/2 Boy – Boyun – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende koşuyu kazanan tayın sahibi adına, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir’e plaketini Ayşe Akçal verdi.

Törene, Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci, TJK Asli Üyesi Sadettin Sükan ile davetliler de katıldı.

ORHAN MEKER SERBEST HANDİKAPI

Serbest Handikap, Üç Yaşlı İngiliz taylarının bir önceki yıl göstermiş oldukları performanslarının handikaperler heyetince değerlendirilmesi anlamına gelmektedir. Özetlemek gerekirse tayların aldıkları kilolar, gösterdikleri kabiliyetleri belirtmektedir. Dünyanın atçılıkta ileri gelen ülkelerinde aynı isim altında bu mevsimde koşulan bu ilginç handikap yarışı, atçı ve yetiştiricilerin büyük önem verdikleri bir sınav olarak kabul edilmektedir. Kiloların ilanı, kış favorileri, iddialaşmalar ve nihayet yarış kaydı,”Free Handicap”ın heyecan verici renkli yönleridir. Yarış tarihimizin müteveffa teknik adamı ve ünlü handikaper Orhan Meker’in adının ilavesi ile bu yarışın daha da anlam kazanmıştır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.