ÖĞRETMENLER GÜNÜ KOŞUSU’NU KAZANAN STORM SEA SWELL OLDU

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde dönemin Bakanlar Kurulu tarafından “Millet Mektepleri Başöğretmeni” unvanı layık görülmüştür. Gazi’nin 100. doğum yılı olan 1981 senesinde ise Başöğretmen oluşunun yıldönümlerinin Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Bu yıl 37. kez kutladığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İstanbul Veliefendi Hipodromu’da, günün anısına düzenlenen KISA VADE-6 koşuya ev sahipliği yapmıştır.

Nimet Arif Kurtel‘in sahibi olduğu STORM SEA SWELL (Henrythenavigator – Zhou / Lord Florey) binicisi Halis KARATAŞ idaresinde ÖĞRETMENLER GÜNÜ KOŞUSU’nu (KISA VADE-6) kazanmayı başardı…

1500 metrelik kum pistte izlediğimiz ve 56.000 TL birincilik ödülü bulunan yarışta; EL CONQUERADOR (Okawango – Adhaaba / Dayjur) ikinci, bariyer dibinden yaptığı ataklarla ESKAYRA (Powerscourt – Sarılar Güzeli / Mujtahid) üçüncü ve onun dışındaki YAĞIZINOĞLU(Okawango – Steel Girl / Shining Steel) ise tabelayı tamamlayan bir diğer isim oldu.

Koşuyu kazanan STORM SEA SWELL için bitiriş derecesi 1.30.14 olurken, farklar; 1/2 Boy – 1/2 Boy – 1/2 Boy şeklinde neticelendi.

 

 

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.