18 ŞUBAT 2017 İSTANBUL VELİEFEDİ HİPODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN “NURİ MİDİLLİLİ KOŞUSU KAZANANI SON OF A LEGEND OLDU.

18 Şubat 2017 Cumartesi günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromunun ev sahipliği yaptığı NURİ MİDİLLİLİ KOŞUSU‘nu (KV-7), Nimet Arif KURTEL‘in sahibi olduğu SON OF A LEGEND (Lion Heart – Filik / Eagle Eyed) isimli safkan jokeyi Akın SÖZEN idaresinde birinciliğe uzanmayı başardı.

Yaklaşık 4 ay aranın ardından ilk yarışına çıkan başarılı safkan, son 7 koşusu’nda 6’ncı kez birincilik elde etmeyi başardı. SON OF A LEGEND son olarak, 14 Ekim 2016 tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Atıf Er Koşusu‘nu (KV-8) Uğur Polat idaresinde kazanmayı başarmıştı.

1400 mt.’lik kum pistte düzenlenen 51.000 TL ikramiyeli koşuda, kazanan SON OF A LEGEND isimli safkanın ardında ikinciliği, ZU HAT(Kaneko – Mitrailette / Miswaki) elde ederken, SİNCLAR (Okawango – Sigar / Always A Classic) üçüncü, iç kulvara yakın ataklar sergileyen DUKE OF KENT (Victory Gallop – Kontessina / Common Grounds) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan SON OF A LEGEND için koşunun bitiriş derecesi  1.23.12 olurken, farklar 2 Boy – 1/2 Boy – Burun şeklinde sonuçlandı.

NURİ MİDİLLİLİ

Eski atçılarımızdan Nuri Midillili, sahibi olduğu Adalı isimli safkanı ile1946 yılında Çaldıran,1947 yılında Gazi ve Cumhurbaşkanlığı Kupası Koşularını kazanmıştır. Bu üç önemli yarışı peş peşe kazanarak o zaman için büyük bir başarıya imza atan merhum Nuri Midillili’yi anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.