11 Haziran 2017 VELİEFENDİ Hipodromu’nda günün ilk önemli yarışı olarak ekranlara gelen “NURİ DÜRÜST KOŞUSU (KV-7 / D), Erol YAĞCI‘nın sahibi olduğu KATSUYA (Kaneko – Murderous Myrtle / Dehere) isimli safkan jojeyi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzanmayı başardı.

2000 mt.’lik uzun mesafeli kum pistte KATSUYA‘nın kazandığı koşuda ikinciliği, KEPEZ STORM (Kaneko – Ova Güzeli / Native Procida) elde ederken, PERHANE (Victory Gallop – Sam Connection / Mutamanni) üçüncü, SAYDA (Kaneko – Lil Red / Mujdahit) ise dördüncü oldu.

Yarış kariyerinin en önemli koşu birinciliğine, Nuri Dürüst Koşusu’nu kazanarak ulaşan kısrak son olarak, 23 Kasım 2016 tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı, Handikap – 17 koşuyu bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Birincilik ikramiyesi 60.000 TL olan koşuyu kazanan KATSUYA için koşunun bitiriş derecesi 2.04.50 olurken, farklar 2,5 Boy – 1 Boy – 1/2 Boy şeklinde gerçekleşti.

NURİ DÜRÜST

1927 yılında Bakırköy’de doğan Nuri Dürüst, tahsil hayatını İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği’nde Genel Sekreterlik görevinde bulunan Dürüst, İngiliz ve Arap atları ile birçok başarıya imza atmıştır.

2005 yılında aramızdan ayrılan merhum Nuri Dürüst’ü, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.