NİMET ÜYKEN KOŞUSU’NDA KAZANAN UĞUR BUBAM OLDU

TJK Onursal Üyesi merhum Nimet Üyken adına düzenlenen KISA VADE-6 mücadele, İSTANBUL’da 16 OCAK 2019 Çarşamba günü 4. Koşuda ekranlara gelmiştir.

Aslan Osman VAPUR‘un sahibi olduğu UĞUR BUBAM (Win River Win – Miss Disco / Gold Away) isimli safkan, jokeyi Gökhan KOCAKAYA ile fotoyu önde geçmeyi başarmıştır. 

1300 metrelik kum pistte yapılan NİMET ÜYKEN KOŞUSU‘nu (KISA VADE-6) UĞUR BUBAM kazanırken, yarışın ikincisi ŞPİLDAT (Pressing – Bounty Lady / Bahamian Bounty) olurken, SERENITY (Tony Montana – Canpare / Marlin) üçüncülükte, RUBUCO (Dr Fong – Fabuco / Mujadil) da dördüncülükte yer alarak tabelayı tamamladı. 

Birincilik ikramiyesi 53.000 TL olan mücadelede; UĞUR BUBAM için bitiriş derecesi 1.17.90 olurken, farklar 1,5 Boy – 1,5 Boy – Baş şeklinde sonuçlanmıştır.

Şeref Tribünü’nde düzenlenen kupa töreninde, galip safkanın sahibi adına antrenörü Mahmut Baykara’ya kupayı TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner verdi. Törene İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

NİMET ÜYKEN

1919 doğumlu Üyken, İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra avukatlık stajı yaparken, Vakit Gazetesinde spor yazarı olarak gazeteciliğe başladı. 1943-44 yıllarında Tanin gazetesi sorumlu müdürü, 1947-48 yıllarında da Yeni Sabah Gazetesi Spor Müdürlüğü görevinde bulundu. 1945 yılında çıkarmaya başladığı yarış mecmuası Derbi’yi aralıksız olarak 1987 yılına kadar çıkarmaya devam etti. Cumhuriyet, Vatan, Yeni İstanbul ve Yeni Gazete de yarış yazarlığı da yapan Üyken, 1967 yılında Basın Şeref Kartı sahibi olmuştur. 1988 yılında Komiserler Kurulu Başkanlığı yapan ve 1992’de Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü’ne, 1997’de de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Fair Play ödülüne layık görülen Nimet Üyken, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesiydi. Nimet Üyken’in “At Yarışçılığı’nda 65 Yıl” ve 50. yıl münasebetiyle çıkardığı “Türkiye Jokey Kulübü’nün Tarihçesi” isimli kitapları bulunuyor. Nimet Üyken 1984 yılında Türkiye Jokey Kulübü’nün Onursal Üyeliğine seçilmişti.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.