7 Haziran 2017 İstanbul’da NEAME KOŞUSU‘nu, F. Sedat DAĞYUDAN‘ın sahibi olduğu STORM GIRL (Sağanak – Dağ Ateşi / ODİNHAN) isimli safkan, jokeyi Selim KAYA ile kazanmayı başardı.

5’te 5 yaparak yarış kariyerine başlayan ve (G1) Çanakkale Zaferi, (G2) Cahide ve (G3) Necip Fazıl Kısakürek Koşularını kazanarak yılın flaş taylarından olan başarılı safkan, bugünkü galibiyetiyle üst üste 3. Kez kazanırken toplamdaki galibiyet sayısını da 11’e çıkardı.

200.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda (Açık – G2 / DHÖ / D) KINALI KUZU (Caş – Dudu / SEZGİNBEY) ikinci olurken, BURCUSULTAN (Caş – Sarıkız / SÜLO) üçüncü, BEYAZ KULE (Ufukbir – Sabiha Kız / SARAR) isimli kısrak da dördüncü olarak koşuyu tamamladılar. STORM GIRL için koşunun bitiriş derecesi 1.46.20 olurken, farklar burun – uzak – 2 boy şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Remzi Karabulut’a kupayı Türkiye Jokey Kulübü Genel Saymanı M. Ercan Emre verdi. Kupa törenine, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

 

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.