11 Haziran 2017 İstanbul yarışlarında günün ikinci önemli mücadelesi NAİL AVUNDUK KOŞUSU‘nu (Açık-G3 / DHÖ) , Nimet Arif KURTEL‘in sahibi olduğu FİRİKYA (Ağa Karaca – K. Irak 55 / Bodrum) isimli safkan, jokeyi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzandı.

Üst üste 2., toplamda ise 11. kez birincilik kürsüsünde yer alan FİRİKYA ayrıca, Kanuni Sultan Süleyman Koşusu (G1), Safranbolu Koşusu (KV-8), Jandarma Koşusu (KV-8), Beydağları Koşusu (KV-8), Ersoylu Koşusu (KV-7) ve Yanartaş Koşusu (KV-7) galibidir.

1500 mt.’lik kum pistte FİRİKYA‘nın kazandığı koşuda ikinciliği, kazanan FİRİKYA isimli safkanın ekürisi BUDAKHAN (Turbo – Şilan / Haberbatur) Akın Sözen idaresinde elde ederken, bu iki safkanın arasında yer alan isim olan BİLDENHAN (Ateştopu – Neşe / Tulyad) Sadettin Boyraz ile üçüncü, Selim Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren KIRDENİZ (Berksoy – Fulyahanım / Bozdağ) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Birincilik ikramiyesi 130.000 TL olan koşuyu kazanan FİRİKYA için koşunun bitiriş derecesi 1.38.83 olurken, farklar 1/2 Boy – Boyun – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan safkanın sahibi adına antrenörü Cuma Demir’e kupasını, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş verdi. Kupa törenine, TJK Asli Üyesi Orhan Tanatar ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

NAİL AVUNDUK

Nail Avunduk, 1918 yılında Akşehir’de doğdu. Müteahhitlik yapan Avunduk, Türkiye’de ilk kez Rotary Kulübü’nün kurulmasında katkıda bulundu. 1956 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi ve uzun yıllar Türk Atçılığı’nın gelişmesine katkıda bulundu. Türkiye Jokey Kulübü’nde Murakıp olarak görev alan Avunduk, Yönetim Kurulu Üyeliği de yaptı. 1982 – 1984 yılları arasında Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapan Avunduk, 27 Aralık 2003 tarihinde vefat etti.  Anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.