Loading...

NAFİZ KURT KOŞUSU’NU CEP DURAK KAZANDI

8 ŞUBAT 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU'NDA DÜZENLENEN

NAFİZ KURT KOŞUSU'NU KAZANAN CEP DURAK İSİMLİ SAFKAN OLDU…

8 Şubat 2017 Çarşamba gecesi VELİEFENDİ Hipodromunda gerçekleştirilen "NAFİZ KURT KOŞUSU" (KV-6) mücadelesini, Fahri BAYER'in sahibi olduğu "CEP DURAK" (Victory Gallop – Altın Renet / Common Grounds) isimli safkan, jokeyi Metin HAMEDİ ile birinciliğe uzanmayı başardı…

1500 mt.'lik kum pistte yapılan bu koşuda; 3 Yaşlı 11 İngiliz safkanı birincilik için mücadele verdi. 46.000 TL'lik biriniclik ödülü CEP DURAK isimli safkanın olurken; HARD GOLD ikinci, WIN STAR WIN üçüncü ve ÇIĞ dördüncü olarak tabelanın diğer basamaklarını oluşturdular.

Dış kulvardan yaptığı etkili ataklar ile koşuyu kazanmayı başaran CEP DURAK için koşunun bitiriş derecesi 1.32.63 olurken, koşuda farklar 1 Boy – Boyun – Baş şeklinde gerçekleşti.

Yarış kariyerinin 4. ve en önemli koşu galibiyetine Nafiz Kurt Koşusu'nu kazanarak ulaşan doru dişi tay CEP DURAK son olarak, 25 Ocak tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Handikap – 15 mücadeleyi, bugünkü jokeyi Metin Hamedi idaresinde kazanmayı başarmıştı.

NAFİZ KURT           

1930 yılında Samsun’un Bafra ilçesinde doğdu. Kabataş Lisesi mezunu olan Kurt, serbest ticaret yaptı. 3.(XIV), 5.(XVI), XVIII., XIX. ve XX. Dönem Samsun Milletvekilliği, TBMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Devlet Bakanlıkları görevlerinde bulundu. 1988 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. 2011 yılında kaybettiğimiz Nafiz Kurt’u anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.