12 ŞUBAT 2017 ADANA YEŞİLOBA HİPODROMU’NDA EKRANLARA GELEN “MUSTAFA FEHMİ DİNKÇİOĞLU KOŞUSU” KAZANANI “OĞLUM BERAT” OLDU

12 Şubat 2017 Pazar gecesi ADANA Yeşiloba Hipodromu‘nda gerçekleştirilen ve tek kupalı yarışı olan MUSTAFA FEHMİ DİNKÇİOĞLU KOŞUSU‘nu (KV-8/S), Bülent DOĞAN‘ın sahibi olduğu OĞLUM BERAT (Victory Gallop – Halling Charge / Halling) isimli safkan jokeyi Akın SÖZEN ile birinciliğe uzanmayı başardı…

2200 mt.’lik uzun mesafeli kum pistte yapılan, günün önemli koşusu için 62.500 TL ikramiyeli ödülünün kazananı OĞLUM BERAT oldu… Koşuda; İkinciliği GLOIN (Drosselmeyer – Marys Dream / Skywalker) elde ederken, iç kulvarda yer alan isimlerden CAMELOT (Stirke The Gold – Cabarette / Mujdahit) üçüncü, koşuya tempo veren isim olan KOZBEYİ (Yonaguska – Tizzie Mellie / Tiznow) sonlarda düşen temposu ile dördüncü oldu.

Kazanan OĞLUM BERAT için koşunun bitiriş derecesi 2.24.39 olurken, farklar2,5 Boy – 3,5 Boy – 4 Boy şeklinde sonuçlandı.

2016 yılında düzenlenen Mustafa Fehmi Dinkçioğlu Koşusu’nu, PRINCE OF KRAKOW isimli safkanın ardından ikinci olarak tamamlayan OĞLUM BERAT, 1 yıl aranın ardından bu önemli koşunun kupasını müzesine götürmüş oldu. Başarılı safkan son olarak, 25 Aralık 2016 tarihinde katıldığı H. Basri Karabucak Koşusu’nu (G3) bugünkü jokeyi Akın Sözen idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Gizem Burak’a ödülünü Ali Dinkçioğlu verirken, günün anısına Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır’a da çiçeğini de Ali Dinkçioğlu verdi.

MUSTAFA FEHMİ DİNKÇİOĞLU

1913 yılında Adana’da doğan Mustafa Fehmi Dinkçioğlu, atçılığa ve yarışçılığa Meşküke isimli Arap atıyla 1940 yılında başlamıştır. Eğinli, Pikehan, Doruhan, Lovely-Prince, Ringo, Süper Jet, Mahinur, Serihan ve Aliş Dinkçioğlu ekürisinin en önemli atları arasında yer almakta olup, klasik ve çeşitli yarışlarda toplam 39 adet kupaya sahiptir. Bu kupalar 1984 yılında Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen Yarış ve Yetiştiricilik isimli sergide sergilenerek, konukların beğenisine sunulmuştur. 23 Mart 2002 tarihinde vefat eden Dinkçioğlu’nu anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile birkez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.