16 ŞUBAT 2020 ADANA YEŞİLOBA HİPODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN “MUSTAFA FEHMİ DİNKÇİOĞLU KOŞUSU” KAZANANI “ANGELS BOY” OLDU

2002 yılında aramızdan ayrılan merhum atçı Mustafa Fehmi Dinkçioğlu (KV-8) adına düzenlenen bu koşuyu; Oktay SERİCİ‘nin sahibi olduğu ANGELS BOY (Victory Gallop – Kiss an Angel / Hard Spun) isim safkanı, jokeyi Müslüm ÇELİK idresinde birincilik zaferine ulaşmıştır… 

16 Şubat 2020 Pazar gecesi saat 20:00’de ADANA Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleştirilen MUSTAFA FEHMİ DİNKÇİOĞLU KOŞUSU (KV-8/S) mücadelesinde; 2.22.78‘lik derecesiyle ANGELS BOY kazanırken, GÖĞÜSGEREN (Victory Gallop – Mekin / Fantastic Fellow) ikinci, BITCOIN (Victory Gallop – Flashys Song / Songandaprayer) üçüncü ve BABA HANCI (Cuvee – Palmetto Lane / Flower Alley) tabelayı tamamlayan son safkan oldu.

2200 mt.’lik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirilen Adana’da, günün tek kupalı mücadelesi MUSTAFA FEHMİ DİNKÇİOĞLU KOŞUSU için birincilik ikramiyesi 85.000 TL olup, koşuda ki farklar ise 5,5 Boy – 3,5 Boy – 8,5 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına antrenör Alper Ciğer’e kupasını Esin Dinkçioğlu verdi.

Merhum Mustafa Fehmi Dinkçioğlu’nun torunu Nehir Dinkçioğlu ise Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp’e çiçek takdim etti.

MUSTAFA FEHMİ DİNKÇİOĞLU

1913 yılında Adana’da doğan Mustafa Fehmi Dinkçioğlu, atçılığa ve yarışçılığa Meşküke isimli Arap atıyla 1940 yılında başlamıştır. Eğinli, Pikehan, Doruhan, Lovely-Prince, Ringo, Süper Jet, Mahinur, Serihan ve Aliş Dinkçioğlu ekürisinin en önemli atları arasında yer almakta olup, klasik ve çeşitli yarışlarda toplam 39 adet kupaya sahiptir. Bu kupalar 1984 yılında Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen Yarış ve Yetiştiricilik isimli sergide sergilenerek, konukların beğenisine sunulmuştur. 23 Mart 2002 tarihinde vefat eden Dinkçioğlu’nu anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile birkez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.