20 MART 2017 ŞANLIURFA HİPODROMU’NDA DÜZENLENEN RAHMETLİ JOKEY MÜSLÜM TUMBUL ADINA DÜZENLENEN KOŞUYU USBEY İSİMLİ SAFKAN KAZANDI. 

20 Mart 2017 Pazartesi günü ŞANLIURFA yarışlarında ekranlara gelen günün önemli mücadelesi (rahmetli jokey) MÜSLÜM TUMBUL KOŞUSU‘nu (ŞARTLI-5/DHÖW), Emin ÇELİK‘in sahibi olduğu USBEY (Sancakbeyi – Gürgül / Dinçerbey) isimli safkan, jokeyi Ferit YARDIMCI ile kazanmayı başardı.

1400 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilen koşuda; BENAZİR KIZ (Özduran-Toydemirhanım/Sağanak) ikinciliği elde ederken, AYŞEROSE (Çapkancaş-Gürşin/Kanatlı 3) üçüncü, VAĞON (Yalaz-Nurgözü/Hürbatur) da dördüncü oldu.

Birincilik ikramiyesi 27.500 TL olan koşuda; kazanan USBEY için bitiriş derecesi 1.40.98 olurken, farklar ise Uzak – 1/2 Boy – 1/2 Boy  şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Sait Çelik’e kupayı, merhum Müslüm Tumbul’un babası Celal Tumbul verdi.

Törende ayrıca koşuyu kazanan jokey Ferit Yardımcı’ya Avukat Mehmet Kırboğa tarafından plaket verilirken, merhum Müslüm Tumbul’un kardeşi Ramazan Tumbul da günün anısına Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu’na şilt verdi.

Şeref Tribünü’nde düzenlenen kupa törenine TJK Asli Üyesi Cihat Gürüz ile Tumbul Ailesi ve davetli misafirleri de katıldı.

MÜSLÜM TUMBUL

Müslüm Tumbul; 1986 yılında Şanlıurfa’da doğdu. 2002 yılında Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nden mezun olduktan sonra Türkiye Jokey Kulübü tarafından Avustralya’ya eğitime gönderildi. 2007 yılında Şanlıurfa yarışında yaşamış olduğu talihsiz bir kaza sonucunda genç yaşta hayatını kaybetti.

Merhum jokeyimiz Müslüm Tumbul’u adına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmet ile andık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.