6 Ağustos 2017 Pazar günü İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’nda gerçekleştirilen günün önemli mücadelesi MURAT YAZICI KOŞUSU’nda, kazanan safkan ALDERAMİN oldu

2011 yılında hayatını kaybeden TJK asli üyesi merhum MURAT YAZICI adına düzenlenmiş olan bu (KV-7/HÖW) koşuyu, Emin TURAN‘ın sahibi olduğu ALDERAMİN (Kaizbert – Hasmin / Hastay) isimli safkan jokeyi Akın SÖZEN idaresinde kazanmayı başardı. 

1900 metrelik çim pistte ekranlara gelen ve 60.000 TL ikramiyesi olan koşuda ikinciliği, kır safkan BENYOĞUM (Bozdağ – Işkın / Foçalı) elde ederken, koşuya tempo veren isim olan ŞÜKRÜ (Kaizbert – Akıldefteri / Sam Abrasiv) sonlarda düşen temposu ile üçüncü, Murat Yazıcı koşusunda yer alan bir diğer Kaizbert temsilcisi KAZDAĞI (Kaizbert – Sultuk / Okaner) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan ALDERAMİN için koşuyu bitiriş 2.07.84 derecesi olurken, farklar 1 Boy – 1,5 Boy – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Hasan Turan’a kupasını, Abdullah Yazıcı verdi.

Törene, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, TJK Asli Üyeleri Orhan Tanatar, Kemal Arif Turan ve Mete Albayrak ile davetliler de katıldı.

MURAT YAZICI

1929 Samsun doğumlu olan Murat Yazıcı, 1990 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi oldu. Yarışçılık camiasında sevilen bir kişiliği vardı. Daha çok Arap atlarıyla uğraşmıştı. At severliği dolayısıyla Bakırköy sahilini seçip hayatının büyük kısmını Hipodroma yakın geçirmeyi tercih etmişti. Çok eski bir atçı olan Murat Yazıcı, 1964’ten beri at sahipliği yapmaktaydı. Atçılığının yanı sıra ticaretle de uğraşan Yazıcı 27 Ekim 2011 tarihinde vefat etti.

Murat Yazıcı’yı, anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile saygı ve rahmetle andık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.