14 NİSAN 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDAKİ GÜNÜN SON ÖNEMLİ MÜCADELESİ OLAN “MOHAÇ KOŞUSU” KAZANANI “STORM GIRL” OLDU

14 Nisan 2017 Cuma gecesinin son önemli yarışı MOHAÇ KOŞUSU‘ydu (Açık-G2/DHÖ)… Altılı Ganyan’ın tabela ayağını oluşturan bu yarışı, F. Sedat DAĞYUDAN‘ın sahibi olduğu STORM GIRL (Sağanak – Dağ Ateşi / Odinhan) isimli safkan, jokeyi Selim KAYA idaresinde kazanmayı başardı. 

1600 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilen ve 200.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuda ikinciliği, Halis Karataş ile bu önemli mücadelede boy gösteren DENİZİM  (Altaha – İlkehanım / Yelhan) elde ederken, dış kulvarda yer alan isimlerden SAADIN GÜCÜ (İzbatur – Allıbahar / Sideways) Gökhan Kocaya idaresinde üçüncü, Mehmet Kaya ile Mohaç Koşusu’na katılan ÜNALAMCA (Hürbatur – Neame 56 / Kayhanbey) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan STORM GIRL için koşunun bitiriş derecesi 1.45.12 olurken, farklar  Baş – 1 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Sedat Dağyudan’a kupasını, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Talip Öztürk verdi.

Törene, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Genel Sekreter H. Turgut Alakuş, TJK Asli Üyeleri Yüksel Göktürk ile Selman Erdemirci ve İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.