Loading...

MİSİS KOŞUSU’NU DIVINE HEART KAZANDI

MİSİS KOŞUSU'NU DIVINE HEART KAZANDI

24 OCAK 2017 SALI günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen günün önemli yarışı; MİSİS KOŞUSU (Açık – A2) 4+ Yaşlı İngiliz atların katılımı ile gerçekleştirildi… Koşuyu; ATİLA ÖZKAN'ın sahibi olduğu, 2013 yılı GAZİ ŞAMPİYONU olan DIVINE HEART isimli safkan, jokeyi YÜCEL BİLİK ile kazanmayı başardı.

Bugün 32. startını gerçekleştiren 2013 yılı Gazi Şampiyonu 7 yaşındaki başarılı safkan, sergilediği performansıyla 3 aylık bir aranın ardından özlediği birinciliğine kavuşurken, toplamdaki galibiyet sayısını da 8’e çıkardı.

4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının birincilik mücadelesine sahne olan kum pistteki 1900 metre mesafeli koşuda ikinciliği potoda burun farkıyla PRINCE OF KRAKOW (Flower Alley – Silistic / SILIC) elde ederken, BADARBUNGA (Victory Gallop – Bionic Angel / BARNATO) üçüncü, KOZBEYİ (Yonaguska – Tizzie Mellie / TIZNOW) de dördüncü olarak koşuyu tamamladı. 148.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan DIVINE HEART için müddet 2.02.53 olurken, farklar burun – 3 boy – 2 boy şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Gülşah Suna’ya kupayı, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’a vekaleten Mehmet Ali Aksakallı verdi. Kupa törenine Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır da katıldı.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.