Loading...

MEVLANA KOŞUSU’NU ULAN BATOR KAZANDI

18 MART 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA DÜZENLENEN “MEVLANA KOŞUSU” KAZANANI “ULAN BATOR” İSİMLİ SAFKAN OLDU.

18 Mart 2017 Cumartesi günü İSTANBUL Hipodromu’nda yapılan MEVLANA KOŞUSU‘nu (AÇIK A-3), Hatice YILDIZ‘ın sahibi olduğu ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) isimli safkan, jokeyi Kadir TOKAÇOĞLU ile birinciliğe uzanmayı başardı.

1500 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilen ve 97.000 TL ikramiyeli koşuda; ULAN BATOR isimli tayın arkasından ikinciliği,  Halis Karataş idaresindeki SEYYAH (Cape Cross – Kiwani Bay / Nayef) elde ederken, Mehmet Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren KING OF ROCK (Derviş Ağa – Number Stone / Mujdahit) üçüncü,  EL ASESINO (Three Valleys – Amarilou / Slicky) isimli tay ise Özcan Yıldırım idaresinde tabelayı tamamladı.

Kazanan ULAN BATOR  için koşunun bitiriş derecesi 1.30.12 olurken, farklar 4,5 Boy – 4,5 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarış yaşamına 2016 yılı Ağustos ayında Ankara’da başlayan Luxor temsilcisi ULAN BATOR, yarış kariyerinin en önemli başarısına Mevlana Koşusu’nu kazanarak ulaştı. Seyfettin Çalbatur Koşusu (KV-8), Taksim Koşusu (KV-8) ve Cap Cris Nez Koşusu (KV-6) galibiyetleri de bulunan başarılı safkan üst üste 4. birinciliğine uzandı.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.