18 MART 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA DÜZENLENEN “MEVLANA KOŞUSU” KAZANANI “ULAN BATOR” İSİMLİ SAFKAN OLDU.

18 Mart 2017 Cumartesi günü İSTANBUL Hipodromu’nda yapılan MEVLANA KOŞUSU‘nu (AÇIK A-3), Hatice YILDIZ‘ın sahibi olduğu ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) isimli safkan, jokeyi Kadir TOKAÇOĞLU ile birinciliğe uzanmayı başardı.

1500 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilen ve 97.000 TL ikramiyeli koşuda; ULAN BATOR isimli tayın arkasından ikinciliği,  Halis Karataş idaresindeki SEYYAH (Cape Cross – Kiwani Bay / Nayef) elde ederken, Mehmet Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren KING OF ROCK (Derviş Ağa – Number Stone / Mujdahit) üçüncü,  EL ASESINO (Three Valleys – Amarilou / Slicky) isimli tay ise Özcan Yıldırım idaresinde tabelayı tamamladı.

Kazanan ULAN BATOR  için koşunun bitiriş derecesi 1.30.12 olurken, farklar 4,5 Boy – 4,5 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarış yaşamına 2016 yılı Ağustos ayında Ankara’da başlayan Luxor temsilcisi ULAN BATOR, yarış kariyerinin en önemli başarısına Mevlana Koşusu’nu kazanarak ulaştı. Seyfettin Çalbatur Koşusu (KV-8), Taksim Koşusu (KV-8) ve Cap Cris Nez Koşusu (KV-6) galibiyetleri de bulunan başarılı safkan üst üste 4. birinciliğine uzandı.